geven op de uitdaging, die deze dynamische tijd ons stelt." Op deze tekening is de Rotterdamse Laurenstoren in juiste verhoudingen geprojecteerd in hel nieuwe dok, teneinde in druk te geven van de afmetingen van dit dok. Leiden, Werkspoor in Amsterdam en Wilton- Fijenoord, is daarvan mede een voorbeeld." Nóg groter dok in Europoort? „Het zal u, Excellentie, in dit verband zeker interes seren, dat wij zullen voortgaan de wijde horizon, die ons lage land ons biedt, te blijven afzoeken naar nieuwe mogelijkheden. Misschien is het gigan tische dok, dat heden in bedrijf is gekomen, nog geen antwoord op de uitdaging van de steeds gro ter wordende schepen. Tezamen met De Rotterdam- sche Droogdok Maatschappij zijn wij al geruime tijd in overleg getreden met ir Posthuma, de ener gieke directeur van het Havenbedrijf van de Ge meente Rotterdam, over terreinen in Europoort, die geschikt zouden zijn om te gelegener tijd een dubbel dok voor tankers van 250.000 of zelfs 300.000 ton in Europoort te bouwen. Dat is het antwoord, Excellentie, dat het particu lier initiatief uit eigen kracht tracht en hoopt te Lunch Nadat men vervolgens nog enige tijd gezellig kou tend bijeen gebleven was, begaf de Prins zich weer naar de Villa, waar Z.K.H. een korte lunch ge bruikte, om vervolgens tegen half drie per heli kopter te vertrekken. De overige gasten genoten van een koude lunch, die feestelijk stond aangericht in het restauratie-gedeelte van de ontvangsttent. Alvorens te vertrekken hebben velen nog een poosje gekeken naar het indokken van de „Diadema" en daarna opnieuw het dok bezichtigd. Een klein aan tal gasten maakte bovendien gebruik van de gebo den gelegenheid, deel te nemen aan een rondlei- ling over de werf. Na bijna twee jaren van voorbereidende werkzaam heden, gevolgd door vier harde bouwjaren, heeft dok 8 thans zijn voltooiing gevierd en zijn bestem- ming gevonden. Er werd 51 miljoen gulden in ge ïnvesteerd. j£n 13

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 15