DE „DIADEMA" OVERGEDRAGEN Neen, Wli zullen niet wéér met de weergoden beginnen. Dat zou eentonig worden. Maar het klopte weer wel! En ook dat wordt eentonig. Omdat wij echter niet van eentonigheid houden, willen wij ditmaal ons verhaal met iets anders inleiden. Met die hemelhoge steile statietrap bv., die de gas ten moesten beklimmen om aan boord van dit grootste schip, dat tot dusver ooit op de werf van Wilton-F ij enoord werd gebouwd, te kunnen komen. Dank zij het hoge water was het nu nog extra hoog. Sommigen verkozen zelfs - zij het dan meestal bij vergissing en niet uit sportieve overwegin gen - de bijna loodrecht tegen de scheepswand staande loopplank inplaats van de statietrap. Bij dit alles nog gevoegd de stevige storm, die bulderend spotte met hoeden, haren en hoofddoekjes en u zult begrijpen, dat deze klimpartij voor menigeen ontaardde in een harde gymnastische oefening. Als je een poosje bij plank of trap bleef staan kijken, kon je dan ook precies zien wie 's morgens wèl en wie niét aan ochtendgymnastiek doet. Dat was een leerzame, maar ietwat teleurstellende ei varingNiettemin zijn ze er allemaal gekomen. Daarna nog binnenshuis'vier verdiepingen klimmen (daar draaide toen niemand meer zn been voor om!) naar het brugdek, waar tenslotte alle moeite royaal werd beloond met een prachtig uitzicht over het Waterweggebied en - later - met champagne en heerlijke hapjes. Blijvende herinneringen Maar voordat aan deze laatste geneugten begonnen kon worden, moest natuurlijk eerst de officiële overdracht van het schip plaats vinden. Namens de directie van onze werf werd dit gedaan door de heer ir O. J. van der Vorm, die de vele gasten en met name de doopster, mevrouw F. M. Wijckerheld Bisdom-Bruyn, hartelijk welkom heette en bedankte voor hun komst, „ondanks dit bekende Nederlandse weertje". Op technische proeftocht. V'AOEMi 23

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 25