2 de werf van P. Smit Jr., die de hoofdmotor heeft gebouwd, te hebben bedankt, richtte de heer Van der Vorm zich speciaal tot de heer Rodenburg. Hij sprak gaarne de verwachting uit, dat diens rederij met de „Diadema" een goed schip rijker geworden zou zijn; een schip ook, dat tot volle te vredenheid van haar eigenaars zou mogen varen. Tenslotte overhandigde de heer Van der Vorm de hierbij gebruikelijke papieren aan de heer Rodenburg. Daaronder bevond zich ook het Certi ficaat van Deugdelijkheid, hetgeen - naar de heer Van der Vorm zei te hopen - voor de heer Rodenburg mede aanleiding zou mogen zijn het schip thans inderdaad te aanvaarden. „Diadema" aanvaard De heer Rodenburg bleek hiertoe gaarne bereid, maar wilde tevoren nog enige opmerkingen maken. Om te beginnen een woord van dank tot mevrouw Wijckerheld Bisdom, voor de belangstelling, die zij tot dusver voor haar dopeling heeft getoond en die door Shell Tankers bijzonder op prijs wordt gesteld. Na enige vriendelijke en waarderende woorden tot de heer Van der Vorm, aan wie hij namens Shell Tankers ook een cheque voor een sociaal fonds van het personeel van W.F. overhandigde, richtte de heer Rodenburg zich tot de heer J. P. de Haan, onze bedrijfsdirecteur afdeling Nieuwbouw, voor wie dit het laatste schip was, waarvan hij bij de bouw leiding had. Hij wenste de heer De Haan, die straks met pensioen gaat, van harte een welver diende rust toe. Ook de Nieuwbouw-afdeling van Shell Tankers, alsmede de gezagvoerder en de hoofdwerktuigkun dige van de „Diadema", kregen waarderende woor den voor hun vele en velerlei bemoeiingen in deze van hun directeur te horen. Omdat tankschepen niet zo populair zijn en tank- rederijen niet zo vaak gelegenheid krijgen om ,,met de vlag te zwaaien", vond de heer Rodenburg het wel interessant te vermelden, dat de 41 schepen tellende Shell-vloot in het afgelopen jaar gezamenlijk een af stand heeft afgelegd, die gelijk is aan 150 maal de omtrek van de aarde, of - in een modernere verge lijking - 15 maal de afstand van de aarde naar de maan. Indien alle schepen van de Shell achter elkaar langs de Waterweg zouden afmeren, zou deze tanker galerij zich uitstrekken van Hoek van Holland tot Maassluis. De kapitein aanvaardt het commando. De vlagwisseling. ft,...., 26

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 28