1 Tenslotte richtte de heer Rodenburg zich tot kapi tein De Vries, die 28 jaar geleden bij de Shell in dienst trad als aspirant 3e stuurman en nu ruim zes jaren bij deze rederij als gezagvoerder heeft gevaren. Als zodanig voer hij o.a. op de „Vasum" en de „Ondina". Met een geheel gerust hart ver trouwde de directeur van Shell Tankers hem nu deze nieuwe „Diadema" toe en hij verzocht de ge zagvoerder thans opdracht te geven tot het wisse len der vlaggen. Opnieuw trad toen de heer Van der Vorm naar voren, die „als eerste gast" de aanwezigen verzocht een dronk uit te brengen op de „Diadema" en haar opvarenden. Fotoboeken Zeer tot haar teleurstelling kon de doopster van de „Diadema", mevrouw Wijckerheld Bisdom, die inder tijd bij de tewaterlating van het schip op boeiende wijze een hartelijke en doopmoederlijkespeech hield, thans door een aandoening van haar stemban den geen gevolg geven aan haar voornemen bij deze overdracht ook een kort woord te spreken en een ge schenk voor „haar schip" aan te bieden. Dit heeft zij nu later in kleine kring in één der salons van het schip gedaan, waarbij zij aan de gezagvoerder voor de bibliotheek van de „Diadema" enige prachtige fotoboeken van Nederland overhandigde. Een derge- lijk geschenk bleek bijzonder welkom te zijn bij de opvarenden van hoog tot laag, die op hun vaak langere reizen graag af en toe eens willen bladeren in foto boeken van hun vaderland, waarheen zij toch altijd weer spoedig hopen terug te keren. Navigatiebrug Bar rooksalon officieren. Vlagwisseling Alvorens hiertoe over te gaan sprak kapitein De Vries, mede namens alle opvarenden van de „Diadema", een woord van dank tot zijn directie en eveneens tot directie en medewerkers van W.F. Daarna werd de W.F.-vlag gestreken en de Shell- vlag vóórgehesen. Het leek hierbij wel, alsof de twee vlaggen een wedstrijd waren aangegaan, welke van beide het hardst in de stormwind kon gieren en klapperen! 800' bijna 244 m. 110' ruim 33Yz m. 56' iyz1714 m. 41' 4 ruim 12^ m. 65.000 ton. Hoofdafmetingen Lengte over alles Breedte Holte Diepgang Draagvermogen Zitje in rooksalon officieren,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 29