Ideeënbus STAP VOOR STAP 9 september 1965 Opdracht ontvangen. 14 oktober 1965 Restant vóór- en achterschip aan werf gekomen. 9 november 1965 Voorschip met 3 stel ladingtanks in bouwdok ge plaatst. 14 december 1965 Achterschip met restant van het tankgedeelte in ge graven dok 6 opgenomen. 16 december 1965 Afgesneden tanksectie voorschip uit bouwdok geva ren en in dok 6 aan achterschip verbonden, teneinde voldoende drijfvermogen en stabiliteit te verkrijgen voor het opbouwen van de nieuwe brug terwijl schip drijvend is (besparing dokruimte). 4 februari 1966 Achterschip met daaraan verbonden hulpsectie uit- gedokt. 10 mei 1966 Achterschip met hulpsectie in drijvend dok 5 op genomen. 16 mei 1966 Hulpsectie losgesneden; uitgedokt. Nieuwe door W.F. in nieuwbouwdok gemaakte ruim- secties 6 en 7 in dok 5 gevaren en aan achterschip bevestigd. 3 juni 1966 Achterschip met daaraan verbonden nieuwe ruim- sectie uitgedokt en langszij de werf gemeerd. 6 juni 1966 Nieuwe bij Cockerill in Antwerpen gebouwde ruim- secties 1 t/m 5 tewatergelaten. 9 juni 1966 Nieuwe ruimsecties 1 t/m 5 uit Antwerpen aan de werf aangekomen. 10 juni 1966 Nieuwe ruimsecties 1 t/m 5 in bouwdok varen voor verbinding aan bestaand voorschip. Op dit voorschip is inmiddels het nieuwe bakdek aangebracht. Verwachten ongeveer half juli vóór- en achterschip in drijvend dok 4 op te nemen voor laatste verbin dingswerkzaamheden, waarna het schip in de loop van augustus gereed zal zijn. Sedert de vorige publikatie werden 5 ideeën be oordeeld. Hiervan werd 1 idee beloond met een premie van 80,2 ideeën ontvingen een aan moedigingspremie van respectievelijk 25,en 15,terwijl 2 ideeën niet voor een premie in aanmerking kwamen. Idee 1043. Ingediend door J. W. v. d. B. Verschuifbare huls voor het inzetten van scepters als wigbescherming op stellingen. Dit idee heeft enige bezwaren van praktische aard terwijl bovendien de toepassingsmogelijkheid be perkt is. Geen premie. Idee 1057. Ingediend door A. M. S. Inzender stelt voor de zeskantige bouten in het grote hijsblok van hoge kranen, zoals de midden kraan in het bouwdok, te vervangen door bouten met ronde kop. Dit om vasthaken van de draad van het kleine hijs- blok te voorkomen. In plaats van de zeskantige bouten te vervangen, wordt een beschermplaat op het hijsblok gelast met daarin uitsparingen voor de boutkoppen. Aanmoedigingspremie 25, Idee 1061. Ingediend door J. W. Inzender heeft een methode ontwikkeld om gemak kelijker kabelkoppelingen en laskabels aan electro- houders met behulp van een bankschroef met spe ciaal voor dit doel aangebrachte bekken, te mon teren. Deze methode voldoet uitstekend. Premie 80, Idee 1078. Ingediend door P. de R. Inzender stelt voor tandwielen van assen te ver wijderen d.m.v. een dubbele kopspie. Buitenkopspieën mogen uit het oogpunt van vei ligheid niet meer worden toegepast. Aanmoedigingspremie 15, Idee 1081. Ingediend door J. H. Inzender stelt voor een waarschuwingsbord te plaatsen bij de nieuwe bedrijfsingang omdat de slagbomen niet voldoende opvallen. Onafhankelijk van de inzending van dit idee was reeds het be sluit genomen en inmiddels uitgevoerd, om de slag bomen van meer in 't oog vallende kleuren - geel zwart - te voorzien. Geen premie. A.P. 32

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 34