Op donderdag, 26 mei 1966 kwam de Onder nemingsraad in de cantine aan de kop van de haven te Schiedam bijeen ter bespreking van het financiële jaarverslag 1965. zeer uitgebreide uiteenzetting over de financiële zaken betreffende ons bedrijf. Er werden door de Raad vele vragen gesteld, welke op uitvoerige wijze werden beantwoord. Daarna deelde de voorzitter mede, dat de winstdelingsregeling na bespreking met alle daarvoor benodigde instanties door de Stichting van de Arbeid was goedgekeurd. deze winstdeling op 2 juni 1966 aan het perso neel zou worden uitgekeerd. de vacantietoeslag op 16 juni 1966 zou worden uitbetaald. op 1 juli 1966 ingevolge de bij de C.A.O. over eengekomen bijsturingsregeling aan ons perso neel een loonsverhoging van 2% zou worden gegeven. Hierover zouden nog nadere bekendmakingen volgen. Verder gaf de voorzitter de Raad nog informaties over door ons concern verworven opdrachten. De secretaris van de Ondernemingsraad De heer D. Teschmacher gaf aan de Raad een het casco veilig afgeleverd. In dok 4 lag een klein brokje voorschip (overgebleven van de „RonaStar") dat met zijn gewicht van nauwelijks vierhonderd ton wachtte op het tienmaal zwaardere en grotere stuk nieuwbouw uit de Scheldestad. „Eigenlijk geen gezicht hè", zeiden de scheepsbou wers tegen elkaar. Binnen een week zorgden zij er voor dat er verandering kwam in deze situatie. Straks zal er een schip uitvaren met de toe passelijke naam „Condo" („Ik ben gered"); een originele vondst van de Noorse reders, die natuur lijk ook in Antwerpen acte de présence gaven en in Schiedam het verdere verloop van de chirurgi sche ingreep nauwlettend volgden. Ook voor hen was het de moeite waard. In druk gesprek na de geslaagde tewaterlating. 34

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 36