Afd. Dames- en Herenkoor Afdeling Handbal de Groot aan stoot. Op weg naar Wimbledon? De leden van het Dames- en Heren-koor van WF zijn 30 augustus een dag op stap geweest. Het doel was o.a.de patiënten van het "Oranje Nassau-Oord" in Renkum een poosje ontspanning te bieden. En dat is goed gelukt ook, naar uit de reacties van de dankbare toehoorders bleek. De zangeressen en zangers vertrokken al om 's mor gens 7.30 uur met twee autobussen uit Vlaardingen. Onderweg werden op verschillende plaatsen passa giers opgenomen. Reeds om 10 uur arriveerde men in Renkum. Het "Oranje Nassau-Oord" wordt instandgehouden door een stichting, die in 1901 is opgericht door Ko ningin Emma. Dat betekende in die tijd: het eerste sa natorium voor t.b.c.-patiënten in Nederland. Nu deze ziekte goeddeels is teruggedrongen, raakte de inrich ting onderbezet. Daarom verblijven er nu ook astma tische patiënten en psychisch gestoorde oude-van-da- gen. Voor de leden gaf het een grote voldoening voor deze mensen te mogen zingen. De zang maakte op sommigen zo'n indruk, dat zij hun tranen vrijelijk lie ten gaan. Wat er in de zangeressen en zangers op dat moment omging is wel te begrijpen. Na de koffie ging de tocht door de mooie Achter hoek richting Borculo, waar geluncht werd. Toen ging het via de IJsselbrug naar de welbekende Postbank, waar enige tijd werd gestopt om van het mooie uit zicht te genieten. 's Avonds om 6 uur werd het plaatsje "De Meern" bereikt, vanwaar men, na een goed verzorgd diner te hebben gehad, naar huis ging. Iedereen was tevreden en vond de dag geslaagd. Het Bestuur. HANDBAL neemt in ons land een steeds grotere plaats in. Er zijn al meer dan 40.000 handbalsters en handballers in Nederland. WAAROM HANDBAL? OMDAT het een sport is die je in de zomer en win ter kunt beoefenen, in voor- en najaar op het veld; in de winter in de zaal. OMDAT het een sport is voor dames en heren, voor meisjes en jongens. OMDAT het een sport is waarin snelheid, techniek en taktiek een grote rol spelen. OMDAT het een teamsport is bij uitnemendheid. OMDAT het een sport is om gemakkelijk te leren. 29 ■-U4 C ■em*»**»-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 31