Ingrijpende reparatie van de „Esso Glasgow" verder vervolgt de schrijver: „WF heeft zich een grote naam verworven door het vergroten en ver nieuwen van schepen. We kregen hier fraaie voor beelden van te zien". Ook nog: „Het tweede jour naal 1966 van BF betreffende moest het met minder goed geluid doen. Heel jammer". Lovend was eveneens Groot-Vlaardingen/De Maas koerier: „De films gaven een boeiend overzicht van de werkzaamheden". En na deze werkzaamheden te hebben aangehaald, vat de schrijver zijn mening als volgt samen: „Het was een voortreffelijk geheel, waarvan een ieder genoten heeft". En dat hebben we inderdaad. M. v. V. Het is verheugend te mogen vernemen dat de be langstelling niet alleen van de zijde van het perso neel bestaat, maar ook blijkt te leven bij relaties van de onderneming, voor wie de films inmiddels wer den vertoond. De redactie. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN De „Esso Glasgow", een T-2 tanker, gebouwd in 1944, waarvan in 1957 het ladinggedeelte vernieuwd werd, is een schip, dat verschillende soorten aard olieproducten tegelijk kan vervoeren. De vaarroute is veelal op Engeland gericht. Tijdens het laden in de haven van Fawley bij Southampton in januari ontstond er een explosie, waarvan de oorzaak tot op heden nog niet is opgehelderd. Deze explosie in middentank 6 maakte een ingrij pende reparatie noodzakelijk, waarvoor het gehele dwarsscheepse gedeelte, uitgezonderd de bodem, vernieuwd moest worden. Bakboord langsschot komt aan. Nadat een specificatie opgemaakt was, werden prijs opgaven gevraagd aan de werven in N.W. Europa. Dat er vele kapers op de kust waren, bewees het aantal van 17 werven, dat er voor inschreef. Er was dus een felle concurrentie en daar wij op Eerste stadium: uitgebroken middengedeelte. 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 13