Lisnave nadert voltooiing ons namen het werk in 35 kalenderdagen uit te voeren, werd Wilton-Fijenoord de gelukkige, zijnde de werf, die de kortste tijd had opgegeven. Ter vergelijking diene, dat sommige werven zelfs 60 dagen hadden aangeboden. Een boetebepaling voor tijd-overschrijding werd in het contract op genomen. Dat er nu snel gewerkt moest worden, was iedereen duidelijk. De afdeling Nieuwbouw kwam de afdeling Repara tie te hulp en samen werden de 13 benodigde secties met spoed klaargemaakt. Direct na aankomst van het schip werden loopbrug, afsluiters, leidingen en electrische kabels in snel tempo verwijderd, opdat het grote werk van het inbouwen van 350 ton nieuw materiaal, zo spoedig mogelijk kon beginnen. Om vervorming van het schip tijdens de reparatie te voorkomen, werd eerst begonnen aan het mid dengedeelte, zoals langs- en middendwarsschotten en dekbeplating. Na twee weken was dit gedeelte van het werk vergeten en kon men met het slo pen van beide zijkanten beginnen, zoals zij-dwars- schotten, huid- en dekbeplating. Illlllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Teneinde zo groot mogelijke secties te kunnen plaatsen, moest het schip uit het midden in het dok komen. Hiervoor werden de kielblokken en zij beren 3,5 meter naar stuurboord verplaatst. De zwaarste sectie kon nu tot 36 ton worden gehesen. Bij het uitkomen van dit WF-Nieuws moet het karwei reeds geklaard zijn en wij hopen, dat het schip dan weer veilig de Nieuwe Waterweg uit gevaren zal zijn. H. K. K. Op de hierbij afgedrukte foto's kunt u zien hoever eind november 1966 de bouw van de nieuwe Mar- gueira-werf was gevorderd. 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 14