De eerste stap gezet PUNT ÉÉN: VEILIGHEID Effectieve veiligheids overdracht door de haas en de voorman in uw belong/ PREVENTJE Op 31 januari j.l. heeft een gesprek plaats gevon den met vertegenwoordigers van alle bedrijven, welke deel uitmaken van het Wilton-Fijenoord- Bronswerk concern. De mogelijkheid wordt n.l. onderzocht op welke wijze de veiligheid en het veilig werken in de ver schillende bedrijven verdiept en uitgebouwd kan worden. Onze bezoekers waren na de ochtendbespreking in de gele genheid de veiligheidsstand te bezichtigen. Op nevenstaande foto een hoekje van de beschikbare beschuttingsmiddelen. „Wacht u niet op de start van de veiligheids competitie, maar maak hier nu reeds, voor zover u dat nog onvoldoende doet, een goed gebruik van deze nuttige artikelen". ;.SS 'j In de middag werden enkele onderdelen van ons bedrijf bezichtigd. Het nieuwe dok 8 bleek een interessant object voor onze gasten. Even poseren op de dokdeur van dok 8. Deze groep onderzoekt een manier om in de toe komst een veiligheidscompetitie te houden waar bij de werknemers van het gehele concern betrok ken zijn. Dat dit veel vooroverleg vraagt en daardoor nog wel enige tijd zal vergen, voordat eventueel een definitieve en afgeronde regeling aan u voorge legd kan worden, zal u duidelijk zijn. Bazen en voorlieden, die in hun productiegroep vrij wel doorlopend gunstige ongevallen-cijfers hebben, kunnen naast het verschil van risico wat in de ver schillende groepen aanwezig is, hun succes aan ver schillende wijzen van handelen te danken hebben. Hun „recepten" bevatten echter steeds drie punten: 1. Geef duidelijke, volledige en beknopte werk instructie (opdrachten). 2. Overtuig u ervan, dat deze instructies zijn be grepen. 3. Houd nauwkeurig toezicht om zeker te zijn dat de instructies worden opgevolgd. U denkt dat het probleem te simplistisch wordt ge steld. Laten wij dan eens enkele steekproeven nemen uit een aantal ongevallen-rapporten. Laten wij eens 22

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 24