„Mosli" weer gemaakt in recordtijd Zo vertrok de ..Mosli". Een herboren motortanker „MOSLI" heeft in fe bruari onze werf verlaten. Een knap stuk repa- ratiewerk ligt weer achter de rug. Vooral opvallend is de recordtijd, waarin dit tot stand kwam: nog een week binnen de oorspronkelijke contracttijd van 178 dagen. Dat het één der grootste reparatie-kar weien was, dat ooit bij WF is geklaard, zegt alleen het bedrag al: ruim 10.000.030, Om dit fraaie werk in de openbaarheid te brengen, werd er maandag 6 februari op de werf een persconferentie gehouden en werd de Noorse „MOSLI" aan een aantal verslaggevers getoond. De heer C. H. Meeuwisse - lid der directie - ver telde samen met de heer H. L. D. Keetbaas, alge meen bedrijfsleider van de reparatie, iets over de achtergronden. Op een vraag van een verslaggever, waarom dit grote karwei aan WF gegund was, antwoordde de heer Meeuwisse, dat er een scherpe concurrentie bestond, doch het leuke was, dat wij niet eens de goedkoopste waren. „Maar wel waren wij de snel ste in tijd van oplevering". Op de vraag hoeveel dat scheelde met de andere, werd gesteld, dat dit ongeveer in de orde van grootte van ïx/i maand lag. Dat bleek voor de rede rij Mosvold Shipping Co A/S toch voordeliger dan een lagere inschrijving met een veel langere opleve- ringstijd. Bovendien hebben we er nog een week korter voor nodig gehad. Dan vult de heer Keetbaas nog aan: „Ja, en buiten het contract om hebben wij nog extra werkzaam heden aan dit schip moeten uitvoeren. Dat het zo snel is gegaan, komt doordat de afdeling Nieuw bouw nog juist capaciteit over had. Daar elke afde ling een tamelijk strak afgebakend terrein was toe gewezen, liep het werk over de gehele linie zeer 1 Zo kwam de Mosli" aan de werf.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 3