Ir B. Wilton bij afscheid oud-werknemers „KOM NOG EENS BIJ ONS LANGS" De heer Wilton tussen de scheidenden. „Vroeger was je met 60 jaar al oud. Tegenwoordig is 80 jaar zeker een haalbare trick". Hierop wees de heer ir B. Wilton, toen hij 7 februari in de grote kantine namens de gehele directie de werk nemers toesprak, die in de afgelopen twee jaar het bedrijf wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd hebben verlaten. Hij plaatste deze opmerking om zijn gedachtengang duidelijk te maken: „Na met een gevoel van wee moed afscheid te hebben genomen, blijft er een positieve kant over. Men kan zich nu aan hobby's en taken gaan wijden, waarvoor men vroeger geen tijd had". De heer Wilton hield zijn toespraak, waarin hij dui delijk de minnen en plussen van een dergelijk af scheid afwoog, in een prettige omgeving. Voor hij het woord nam, heerste er een gezellig geroeze moes. Eén grote zoemtoon, die de zaal vulde, doch die was opgebouwd uit ontelbare onderlinge ge sprekjes van de ongeveer 170 aanwezigen. Tussen de tafeltjes bewogen zich de in het wit ge stoken meisjes van de Volksbond, die bladen koffie en gebak op hun handen lieten balanceren. Op weer andere plaatsen maakte onze cineast C. de Wit zijn shots" voor de volgende WF-Bedrijfsfilm. En voor dit WF-Nieuws schoot fotograaf W. G. Kienhuis zijn plaatjes. Intussen ving de heer W. J. van de Noort de binnenkomende gasten op en maakte hij hen wegwijs. „Het is een enorm grote groep, die hier bijeen is", vond de heer Wilton. „En het is plezierig, dat u er allen zo goed uitziet, de vakantie heeft u ken nelijk goed gedaan". Hierna gaf hij een overzicht. Er vertrokken deze periode 208 werknemers met een totaal aantal dienstjaren van 5644. „Dat is gemiddeld 27,13 dienstjaar per persoon. Maar 23 werknemers heb ben er 40 jaar of meer opzitten. Dat is naar bene den afgerond 20 Ook tipte hij de gecompliceerdheid van de tegen woordige tijd aan, die wel eens kan leiden tot on gevallen, waardoor men vroeger uit het productie proces moet treden. „Daarnaast is het al een hele opgave 's avonds door het drukke spitsuur te ko men. Het geluidsniveau hiervan brengt een zekere vermoeidheid teweeg. Dat kan 's nachts bij som migen nog wel eens doorklinken als zij even wakker worden. En toch is de mens tegen dit alles bestand: getuige het stralende voorbeeld, dat u hier geeft. Dat komt veelal ook door de goede zorgen van uw betere helft". Zijn zienswijze was verder, dat in de huidige maat schappij de wijzigingen zich steeds sneller voltrek ken, er komen steeds modernere hulpmiddelen, maar het persoonlijk contact komt daardoor op de achtergrond. Hij vervolgde: „Laat de pensioengerechtigde in de circulatie blijven. De jeugd geeft er de stimulans voor. Het is belangrijk, dat men zijn belangstelling in de samenleving blijft behouden". Ook werd gesteld, dat ieder bedrijf - al werkt het op eenzelfde gebied - toch een eigen sfeer ademt. Ook de heer Meeuwisse toonde zijn belangstelling. Die sfeer ontstaat, doordat iedere werknemer zijn stempel op het bedrijf drukt. Als een definitie voor een bedrijf zag hij derhalve: „Een gemeenschap, waarin ieder werkt voor hetzelfde doel". 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 7