Kiellegging bouwnummer 794 r"~'~ iir Tenslotte voerde de scheidende heer G. Sterkman het woord. Hij vond het een belangrijke stap in het leven om weg te gaan. „Het werk heeft ons ten slotte altijd gepakt: het heeft iets bij je achterge laten. Er waren goede, vrolijke en boeiende dingen. Maar er zullen zich altijd wel eens moeilijkheden blijven voordoen tussen leiding en werknemer". Dat het leven hem nog veel genoegens biedt, bleek toen hij zijn collega's de raad gaf: „Jullie moeten zorgen zo lang mogelijk boven de grond te blijven. Ik heb alvast voor 25 jaar getekend". Hij besloot met een woord van dank aan de directie, waarna de aanwezigen nog geruime tijd bij elkaar bleven om een gezellig babbeltje te maken. MvV Zoals wij reeds in ons januarinummer meldden, is de kiel voor de middenponton van het Russische booreiland, dat wij in samenwerking met Gusto bouwen, op maandagmorgen 30 januari om 10 uur gelegd. Voor de bouwbaas met zijn mensen, was dit geen eenvoudige taak, daar zij op de vingers gekeken werden, door het toezicht van het klassificatiebu- reau, de direktie en door de bedrijfsleiding van WF. Doch de ploeg was niet voor één gat te van gen en zag kans om met wat pas- en meetwerk de eerste sectie vlot op z'n plaats te krijgen en de volgende sektie aan te slaan en te plaatsen. Op 31 januari 1967 reeds gaf het Russische toe zicht, dat bij Gusto is gestationeerd, blijken van z'n belangstelling. De heren hebben de bouwplaats en de voortgang in de lasloods bekeken. Via de aanwezige tolk hebben zij gezegd, dat zij vertrouwen hebben in ons werk, onze capaciteit en outillage, en zij reke nen erop dat WF aan de gestelde levertijd zal vol doen. Wanneer het casco in een wat verder stadium is gekomen, is er volop werk voor de bankwerkers en fitters, daar in deze ponton een machinekamer en hulpmachinekamer moeten worden geïnstalleerd. Tevens komt in de te plaatsen bovenbouw de vol ledige akkommodatie voor de bemanning, zodat bin nen niet al te lange tijd vele van onze afdelingen nauw betrokken zullen zijn bij de bouw van deze in zeer korte tijd af te leveren ponton. M.C.O. Houden zo, en langzaam op z'n plaats laten zakken. f ii MLZi M i 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 9