„ik doe het graag Personalia J. HAASNOOT over schilderen: IN MEMORIAM 12-2-'67 P. Veldhuizen 75 jaar Draaier (oud-werknemer) ca. 22 dienstjaren 17-2'67 C. Grandia 69 jaar Slijper (oud-werknemer) ca. 28 dienstjaren 26-2-61 Al. Kostense 77 jaar Mach. steker (oud-werknemer) ca. 17 dienstjaren 21-2-61 J. de Jong 61 jaar Scheepsbeschieter (oud-werknemer) ca. 17 dienstjaren 4-3-'67 C. v. Kruiningen 73 jaar Scheepmaker (oud-werknemer) ca. 32 dienstjaren 7-3- 67 P. Loendersloot 78 jaar Frezer (oud-werknemer) ca. 28 dienstjaren Ale/ leedwezen geven wij kennis van hun over lijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. WILTON-FIJENOORD Gepensioneerd per 31 maart 1967 J. Westerdijk, Controleur wachtcommandant, Afd. Beveiliging. In verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: J. v. Kooten ijzerwerker 3-3-61 O. P. Peterboers el. lasser 3-3-61 A. v.d. Polder bankwerker 3-3-61 H. G. Broere mag. bediende 10-3-'67 D. de Wit schilder \3-3-6l C. v. Saus beveiliging 13-3-61 P. J. Smit bankwerker \6-3-6l D. Groenewolt ger. controleur \6-3-6l J. P. Hoogvliet kraandrijver 17-3-'67 G. C. du Pree mag. bed- ijzersorteerder Vl-3-61 Aangesteld tot controleur-wachtcommandant per 1 maart 1967 H. van den Berg, Afd. Beveiliging. BRONSWERK-FIJENOORD A. A. Geeve transporteur 24-2-'67 M. Zevenbergen aanpikker 3-3- 61 "Ik doe het graag". Dat zegt de heer J. Haasnoot (48) over zijn hobby: schilderen. Zo maar, zonder preten tie, gewoon: "Ik doe het graag. Heus niet om het geld. Daarom ergert het me vaak, dar als ik een schilderij aan iemand verkoop, ze denken: die doet het om het geld. Maar wat wil je: het materiaal is enorm duur. Nee, ik verdien er echt niet veel aan". Ruim tien jaar is hij als verhaler in dienst van WF. Voor die tijd schilderde hij al jaren. Zijn onderwer pen kiest hij veelal op of bij het water. Zijn tongval herinnert aan het oude vissersdorp Scheveningen. "Als dertien-jarige ging ik de zee op, met de vissers vloot. Later stapte ik over naar de koopvaardij. Ik kom uit visserskringen en in die tijd was de zee je bestemming. Er werd niet over gepraat of je aanleg voor wat anders had". Wij zijn hem gaan opzoeken in het verhalersbedrijf op de werf, waar hij in schafttijd muurschilderingen maakt. Zijn collega's dwepen met hem. Eén zegt trots: "Hij kan geen stuk muur zien of hij wil schilderen. Ook portretten maakt hij graag". Mag het een wonder heten, dat de heer Haasnoot zoch tot het water voelt aangetrokken De zee brengt zijn fantasie in beweging. Op school tekende ik aar dig. De meester bewaarde mijn tekeningen. Toen ik voer, ben ik eigenlijk pas gaan schilderen. Ook onder werpen uit de natuur, zoals Indië, waar ik geweest ben". Ontspanning Het schilderen betekent voor hem een prettige ont spanning, een goede vrije tijdsbesteding. Hij doet het niet alleen voor zichzelf, maar eveneens voor anderen, die hem om een schilderstuk vragen. Daarbij zijn mensen van de werf. Een collega: "Je moet eens zien hoe hij van een pas fotootje zó'n portret kan maken". Een gebaar met beide handen onderstreept deze woorden en het for maat van het werk. In de oorlog ging het schilderen op zee door. Hij kan zich' nog herinneren, dat er in die tijd schilderijen van hem in beslag zijn genomen. "Dat zat zo: ik zette die bombardementen op het doek. Je weet wel: vlieg- 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 14