Ideeënbus 1° 1J n-YvrTi Sedert de vorige publicatie werden 14 ideeën beoor deeld. 6 Ideeën werden beloond met een totale premie van 770, De niet beloonde ideeën zullen niet meer gepubli ceerd ivorden. Volstaan zal worden met vermelding van het nummer van het afgewezen idee. Idee 1026 Ingediend door J. M. v.d. W Stellingjukken te gebruiken in tanks van tanksche pen. Stelling] ukken volgens het voorgestelde model zijn handig in die situaties, waarvoor deze zijn ont worpen, te weten in tanks met horizontale spanten met uitsparingen. Aangezien deze situaties zich slechts sporadisch voor doen, geven wij de voorkeur aan toepassing van de reeds bij W.F. in gebruik zijnde stellingjukken, die meer universeel zijn. Aanmoedigingspremie 25, Idee 1091 Ingediend door f. v.d. W. Verbetering van spanenafvoer van de Waldrich draai bank. Na onderzoek bleek dat dit idee een bespa ring oplevert zodat tot uitvoering is overgegaan. Onder de bank zijn opvangbakken geplaatst waardoor de gaten schoon blijven; bovendien is het koper- draaisel gemakkelijker apart te houden. Premie 50,- Idee 1100. Ingediend door N.N. Het aanbrengen van schaamplaten in tanks van sche pen. Het voorstel heeft bepaalde voordelen voor de lasser. Van de zijde der ijzerwerkers zijn echter ver schillende bezwaren aangevoerd door bovenhoofds werken. Dit heeft de doorslag gegeven dit idee niet toe te passen. Aanmoedigingspremie 15, Idee 1102. Ingediend door D. v. Z. Het verzinken van goten volgens de door inzender voorgestelde methode blijkt uitstekend te voldoen. De kwaliteit is beter en de productie gaat aanzienlijk omhoog. Konden eerst d.m.v. kettingstroppen 3 goten gelijktijdig behandeld worden, nu kunnen in een speciaal voor dit doel vervaardigd rek 9 goten tegelijk verzinkt worden. Uit handen van de heer D. A. v. Woerkom, bedrijfs leider Productie Pijpleidingen N.B. mocht inzender een forse premie van 300,in de wacht slepen. „Zie ik hel goed?", denkt inzender D. v. Zanten, „ja het is zo; 300, Idee 1105 Ingediend door J. H. J. V. Stoomlevering turbine op proefstand. Mach. Fabr. I rechtstreeks door ketel 60. Alleen ketel 60 aansluiten op de stoomleiding is niet aan te bevelen om keteltechnische redenen. Een andere mogelijkheid is, dat beide ketels, 59 en 60, gelijktijdig op de stoomleiding worden aangesloten. De ketels kunnen dan een capaciteit leveren om een turbine van ca. 300 P.K. te laten draaien. Dit geeft voordeel. Premie 25, De heer J. v. d. Wagt heejt zojuist uit handen van de heer D. A. v. Woerkom de antwoordbrief en de enveloppe in ontvangst genomen. Proficiat! 14

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 16