1966 1965 22 547 958 23 505 dia van uitvoering. Bij het streven naar handhaving van de omzetten in airconditioning- en koelinstallaties aan boord van schepen werd, zowel in Europa als daarbui ten, zware concurrentie ondervonden. De fabrieksafdeling voor standaard airconditioning apparaten heeft belangrijk research- en ontwikke lingswerk verricht. De verkoop van deze appara ten in binnen- en buitenland beweegt zich in stij gende lijn; dit laatste geldt eveneens voor de cen trifugaal- en absorptiekoelmachines van het fabri kaat Worthington, waarvan een toenemend aantal werd geïnstalleerd in grote airconditioninginstal laties. De vestigingen in Japan en Venezuela ontwikke len zich behoorlijk; die in Spanje boekte een op dracht voor een grote airconditioninginstallatie voor een internationaal concern. Brandbeveiliging - Amsterdam Zowel voor fabrieken als voor schepen bestaat een groeiende belangstelling voor de toepassing van nieuwe beveiligingssystemen, welke in begin sel berusten op de zeer snelle ontdekking van temperatuursstijging in de te beveiligen ruimte. Belangrijke opdrachten werden geboekt voor sprinklerinstallaties in winkelbedrijven, opslag plaatsen en chemische fabrieken, alsmede voor schuimbrandblusinstallaties op schepen. Ook werden voor buitenlandse rekening sprinklerin stallaties op enige schepen aangebracht. Technische vertegenwoordigingen - Amsterdam De omzet in 'Worthington' pompen, compresso ren etc. bewoog zich op het niveau van vorig jaar. De verkoop van gas- en oliebranders voldeed nog niet aan de verwachtingen; voor het komende jaar verwachten wij hierin verbetering. Uit de geconsolideerde winst- en verliesrekening blijkt, dat de uitkering aan het personeel van het gehele concern, het dividend aan aandeelhouders, enz. een bedrag van f 10 423 000,- omvat. Dit bedrag - vermeerderd met de afschrijvingen - extra afschrijvingen en de vennootschapsbelas ting - vormt de bruto winst over 1966 ad 23 505 000,-. in duizenden guldens credit saldo bedrijfsrekening saldo overige baten en lasten 22 997 685 23 682

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 11