15 000 800 99 985 000 65 159 900 14 200 34 825 100 34 839 300 TOELICHTING behorende bij de geconsolideerde balans van Wilton-Fijenoord-Bronswerk n.v. Vastgelegde middelen De terreinen zijn opgenomen tegen aanschaffings waarde en hebben een oppervlakte van 126 ha 51 a en 64 ca, waarvan 17 ha 7 a en 59 ca in erf pacht. De duurzame produktiemiddelen en de im materiële activa zijn opgenomen tegen aanschaf fingswaarde, vermeerderd resp. verminderd met de in de loop der jaren daarop toegepaste bijboe kingen en afschrijvingen. De afschrijvingen zijn gebaseerd op de aanschaffingswaarde en op een geraamde gebruiksduur. De verrichte meerdere afschrijvingen zijn verantwoord onder het hoofd Extra afschrijvingen. De verzekerde waarde van de duurzame produk tiemiddelen bedraagt ca. 360 000 000. De verplichtingen uit hoofde van de uitstaande bestellingen voor investeringsdoeleinden bedra gen ca. 3 750 000. De deelnemingen, de vorderingen op deelnemin gen en overige vorderingen zijn opgenomen tegen de verwervingswaarde of lager. De deelnemingen bestaan uit: percentage deelneming in het kapitaal n.v. Bronswerk Thuis, Amersfoort 100 Bronswerk S.A., Antwerpen 100 Bronswerk Espanola S.A., Madrid 99,9% Deutsche Bronswerk G.m.b.H., Hamburg 96 Bronswerk South Africa (PTY.) Ltd. Johannesburg 50 n.v. Nederlandsche Fabriek van Bronswer- ken v/h Becht Dyserinck, Amsterdam 99,9 Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. n.v., Rotterdam 50 n.v. Scheepswerf en Machinefabriek 'Waalhaven', Rotterdam 50 Aardgas Service (Natural Gas Service) n.v., 's-Gravenhage 50 Machinefabriek Voorwaarts n.v., Amsterdam 50 Hewitt-Robins Europa n.v., Amsterdam 50 Diverse andere ondernemingen met een deelne ming van 50% of meer in het kapitaal. een minderheidsbelang in: n.v. Koninklijke Nederlandse Vliegtuigenfabriek Fokker, Amsterdam; n.v. Curagaose Dok Maatschappij, Willemstad (Curagao); Lisnave, Estaleiros Navais de Lisboa S.A.R.L., Lissabon (Portugal); n.v. Neratoom, 's-Gravenhage; n.v. Scheepsbouwbelangen, 's-Gravenhage; n.v. Nederlandsche Vereenigde Scheepsbouw- bureaux, 's-Gravenhage; Seffinga's Engineering Corporation 'SEC' n.v., Ede; diverse andere ondernemingen. Vlottende middelen De magazijnvoorraad is gewaardeerd tegen de vervangingswaarde, waarbij een voorziening voor prijsdaling en waardevermindering in aanmerking is genomen. De werken voor rekening van derden zijn gewaar deerd op de daaraan bestede bedragen voor ma terialen, diensten en arbeidslonen, vermeerderd met de gebruikelijke opslagen voor dekking der indirecte kosten, doch na aftrek van de noodza kelijk geachte voorzieningen. De vorderingen zijn opgenomen tegen de werke lijk te vorderen bedragen. Vorderingen in vreemde valuta's zijn omgerekend tegen de laatst bekende koersen in 1966. Eventuele risico's zijn gedekt door de desbetreffende voorzieningen. De ter beurze genoteerde effecten zijn gewaar deerd tegen de laatst bekende koersen in 1966; de niet ter beurze genoteerde effecten zijn op voorzichtige wijze gewaardeerd. De posten Depositorekening en Kas en Banken betreffen de bij binnen- en buitenlandse instellin gen beschikbare middelen en zijn opgenomen voor het nominale bedrag. Vreemde valuta s zijn tegen de in 1966 laatst bekende koersen opge nomen. Aandelenkapitaal Prioriteitsaandelen Niet geplaatst Gewone aandelen Niet geplaatst Gaarne hopen wij, dat u na bestudering van dit overzicht meer inzicht heeft gekregen in de gang van zaken. 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 14