OFFICIËLE MEDEDELINGEN Koncentratie Bedrijfsleiding Produktie scheepsbouw en -Werktuigbouw van de Hoofdafdeling Nieuwbouw door het feit, dat vooral de jongeren, gelukkig, geen zorgelijke tijden hebben meegemaakt, omdat zij in een periode van steeds toenemende welvaart zijn opgegroeid. Hij vertelt verder, dat er bij WF nog een tekort aan arbeiders bestaat en dat het bedrijf een campagne is begonnen om mensen uit Twente aan te trekken. En de verslaggever meent: „de WF-directie heeft zich met de brief tot tolk van talrijke Nederlandse ondernemingen gemaakt". De heer Meeuwisse besluit met de crisis-jaren aan te roeren. „Het is goed om aan de bel te trekken op een tijdstip, waarop alles nog in volle bloei staat Wij menen er goed aan te doen, de genoem de brief hieronder in zijn geheel te publiceren. Redactie DIRECTIE-BEKENDMAKING Ons bereiken de laatste tijd ernstige klachten uit onze Re ders-klantenkring over verregaande onverschilligheid van vele van onze werknemers t.a.v. het leveren van een rede lijke arbeidsprestatie op het bedrijf in het algemeen en speciaal aan boord van bij ons in reparatie liggende schepen. Wij weten helaas dat deze klachten niet ongegrond zijn en ook dat dit euvel zich niet uitsluitend tot aan boord van genoemde schepen beperkt. Wij behoeven u er niet op te wijzen dat het aantrekken van werk voor onze grote onderneming geen kleinigheid is. Speciaal onder de hui dige omstandigheden, nu de rederijen zelf met moeite het hoofd boven water kunnen houden, wat een steeds scherpere internationale concurrentie ten gevolge heeft, kunnen deze klachten over de arbeidsproductiviteit in ons bedrijf een ernstige bedreiging vormen voor de toekomstige werkvoor ziening. Ei is gelukkig nog een belangrijk deel van onze werkne mers dat wel zijn plicht vervult en deze en de volgende woorden hebben geen betrekking op hen. De anderen even wel dienen te beseffen, dat geen redelijke lonen en goede sociale voorzieningen kunnen worden gehandhaafd, indien men zich onttrekt aan de morele verplichting tegenover de werkgever en klant. Wanneer men b.v. voor 45 uur wer ken per week wordt betaald, gaat het niet aan om moed willig een belangrijk lagere werkprestatie te leveren. Gezien de ernst van de huidige klachten en teneinde ons bedrijf met de werknemers van goede wille te beschermen tegen de slechte invloeden van bovengenoemde negatieve elementen, hebben wij besloten er vanaf heden meer nauw lettend op te gaan toezien dat de normale werktijden wor den geëerbiedigd. Speciale aandacht zal o.a. worden gegeven aan het op tijd beginnen en het niet voortijdig beëindigen van de werk zaamheden. De gebruikelijke ochtendschaft (in herinnering wordt gebracht dat deze tijd wordt doorbetaald!) van 8.50 uur v.m. tot 9.00 uur v.m., dient ter plaatse van het werk te worden gehouden en ook hier geldt dat de gestelde tijd en regels moeten worden gerespecteerd. De bedrijfsleiding, hoofdbazen, bazen, onderbazen en voor lieden hebben opnieuw strenge instructies gekregen deze redelijke eisen te handhaven. Onze plicht het bedrijf in stand te houden, in de eerste plaats voor het welzijn van hen die erin werkzaam zijn, dwingt ons die maatregelen te treffen die hiertoe vereist zijn. Wij vragen geen overmatige krachtsinspanningen, alleen dat een ieder zijn plicht vervult op redelijke wijze. Zij, die dit niet wensen te doen, zullen bij het constateren van hun nalatigheid een mondelinge waarschuwing ontvangen, die schriftelijk zal worden bevestigd. Bij herhaling binnen een maand van een soortgelijke overtreding van geldende regels en het fabrieksreglement, zullen tegen de betrokkene straffe disciplinaire maatregelen worden genomen en kan ontslag het gevolg zijn. Indien leden van de bedrijfsleiding en toezicht in gebreke zouden blijven de voor hen duidelijk zichtbare overtredin gen op de door ons verlangde wijze te bestrijden, zullen wij niet schromen om ook op hen wegens plichtsverzaking de zelfde maatregelen toe te passen. Tegen nalatige werknemers van onderaannemers op onze bedrijven zullen soortgelijke maatregelen worden genomen. Schiedam, 27 april 1967. Directie Directie Dok- en Werf-Maatschappij Bronswerk-Fijenoord N.V. Wilton-Fijenoord N.V. (Schiedam) Gedurende de maand april werd de Bedrijfsleiding van genoemde afdelingen, die tot dusver was ge huisvest in een deel van Dokkantoor West en in het kantoor Afbouwkade, gekoncentreerd in de kantoren aan de Oostzijde van de Onderzeeboot- loods. De direkte aanleiding tot deze verplaatsing was een noodzakelijke uitbreiding van het Laboratorium Metaalkunde in Dokkantoor West in verband met werkzaamheden t.b.v. de Normalisatie. Van de gelegenheid werd gebruik gemaakt om ge noemde Bedrijfsleiding te koncentreren op een ge schikt centraal punt in het werkgebied van de Nieuwbouwafdeling en deze bovendien geogra fisch te scheiden van de Reparatieafdeling. 15

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 17