Jubilea Koninklijke Onderscheiding Namens de directies van Wilton-Fijenoord en Bronswerk-Fijenoord heet ir B. Wilton de jubila rissen van harte welkom. We zijn, aldus de heer Wilton, vandaag al min of meer in een feestelijke stemming gekomen door de geboorte van een prins. Het is toch wel een hele gebeurtenis, dat wij nu een prins hebben en wij gaan in deze vreugdevolle stemming door met de viering van uw jubileum. Al klinkt dit mis schien wat vreemd, toch is er enig verband tussen deze gebeurtenissen, want beide hebben een stuk traditie in zich. Wanneer wij terugdenken aan de eerste Prins van Oranje, die eraan heeft meege werkt, dat wij na 80 jaar vrij werden, dan spreekt dit ons aan. Wij weten wat het wil zeggen om vrij te zijn. Maar vrijheid betekent ook een zekere gebonden heid en verwacht trouw. Dit is eveneens van toe passing op u. U hebt 40, 25 resp. 20 jaar uw werk kracht aan het bedrijf gegeven. Een stuk van uw leven hebt u als het ware in het bedrijf gelegd en daarmee de aard van het bedrijf bepaald. Dat bete kent immers ook een zekere gebondenheid met en trouw aan de onderneming. Op de duur gaat men zich vereenzelvigen met dat bedrijf, d.w.z. men probeert samen iets te presteren en wanneer dat lukt, heeft men het gevoel iets tot stand te hebben gebracht. Er zijn in de periode van uw diensttijd zeker dingen geweest, die u teleurstelden. En die teleurstellingen kwamen niet van de werktuigen, waarmee het werk werd verricht, maar van de mensen, met wie u werkt. Wij doen elkaar vaak dingen aan, die niet prettig zijn, maar dikwijls is het zo, dat zij het zout in de pap vormen, opdat wij niet zouden inslapen. Voor alles wat u voor het bedrijf heeft gedaan, wil de directie u vandaag speciaal bedanken, waarbij ik natuurlijk ook de dames betrek, die onze steun zijn op de achtergrond. Zij immers moeten thuis De heer F. M. van der Velden wordt door de heer Wilton gefeliciteerd. alles opvangen en dat zal ook wel eens moeilijk zijn. Na deze inleidende woorden gaat de heer Wilton over tot de persoonlijke toespraken, waarbij ernstige woorden worden gesproken, maar waarbij de hu mor steeds de overhand heeft. Y. D. Op vrijdag 28 april was weer een klein gezelschap van WF te gast bij het Gemeentebestuur van Schie dam. In de stemmige en sfeervolle museumzaal werden die morgen weer enkele stadgenoten gede coreerd. De burgemeester van Schiedam, de heer Foelfsema, vond het een wonderlijk feestelijke dag: eensdeels omdat er na 116 jaar weer een prins was geboren, anderdeels omdat over twee dagen de Koningin jarig zou zijn en ten derde omdat er dan weer onderscheidingen worden uitgereikt en een ieder zich afvraagt, welke stadgenoten deze dan krijgen. Er bestaan over „onderscheidingen" - zei de burge meester - veel opvattingen en er wordt de laatste tijd nog al veel over gediscussieerd. Maar er worden toch bij haast alle feestelijke bijeenkomsten in vrij wel alle landen ter wereld onderscheidingen uit gereikt. Daarom vond hij het toch een positieve gedachte om onderscheidingen uit te reiken. Immers, de mens jaagt, als hij jong is, aspiraties na, waar door hij zich van anderen wil onderscheiden. En hij is daarbij gevoelig voor lof of blaam. En deze lof of blaam is daarmee dus ook een zaak van de groep of zelfs van de gehele gemeenschap, waarin wij leven. Men heeft daarbij veel waarde- 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 19