JUBILARISSEN VAN DE MAAND ring voor de toegezwaaide lof, omdat deze immers toont, dat men, wat verdienste voor de samenle ving betreft, boven het gemiddelde niveau uitsteekt. Men heeft zich dan namelijk „onderscheiden" van de anderen. En als deze verdienste dan ook opgevallen is bij het hoogste gezag in ons land, dan is de Koninklij ke onderscheiding de hoogste positieve lof, welke men in zijn werk en in zijn mens-zijn kan ont vangen. En het is dus een grote eer voor de stadgenoten én de samenleving om daarvoor dan in aanmerking te komen. Na deze inleidende toespraak verzocht de burge meester ieder afzonderlijk bij zich te komen en hij speldde de decoraties op, waarbij hij tegen ieder een geëigende toespeling op diens werk maakte. De heer Ie Pair met zijn echtgenote nadat hem door de burgemeester van Schiedam de ere-medaille was opgespeld. Eén van degenen, die een decoratie in ontvangst mochten nemen, was ons personeelslid, de heer J. Ie Pair, voorman - bankwerker in de reparatie afdeling in de machinefabriek. De burgemeester vond het een groot voorrecht hem te mogen decoreren met de bronzen medaille verbon den aan de Orde van Oranje Nassau en hij bracht naar voren, dat de familie Le Pair bij Wilton- Fijenoord een zeer goede naam had en dat zij de werkzaamheden van de heer Le Pair op zeer hoge prijs stelden. Tot slot verzocht de burgemeester alle aanwezigen een heildronk uit te brengen op H.M. de Koningin, het Koninklijk gezin en op de pas geboren prins. Tijdens de felicitatie welke wij de heer Le Pair en zijn familie brachten, was ook onze directeur, de heer ir B. Wilton, die namens onze directie met een toepasselijk woord de heer Le Pair de draag- medaille behorende bij deze onderscheiding aan bood. Na nog enige tijd gezellig bijeen te zijn ge weest, gingen wij weer naar onze werkzaamheden terug, terwijl de gedecoreerden waarschijnlijk nog een genoeglijke dag tegemoet konden zien. 1. De heer le Pair was op 6-4- 1967 40 jaar in dienst van onze onderneming. Hij is thans werk zaam in de machinefabriek I afd. Reparatie als voorman bankwer ker. 2. De heer P. Boender was op 13 4-1967 25 jaar in dienst als plaat werker.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 20