JAAROVERZICHT 1966 Sedert wij er in 1963 toe overgingen in ons per soneelsorgaan een jaaroverzicht te geven aan de hand van het officiële jaarverslag van Wilton- Fijenoord over 1962, hebben zich vele wijzigingen voltrokken. Aan het einde van 1964 kwam de fusie met de Bronswerkgroep tot stand en werd over het jaar 1965 een gecombineerd overzicht van de winst- en verliesrekening en van de balans per 31 december gegeven, waarin begrepen waren de cijfers van Wilton-Fijenoord-Bronswerk, Wilton- Fijenoord en Bronswerk-Fijenoord. Thans is, om meer inzicht in de financiële positie van het concern te geven, overgegaan tot de pu blicatie van geconsolideerde jaarstukken, die be trekking hebben op: Wilton-Fijenoord-Bronswerk Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord Bronswerk-Fijenoord De Plaatwellerij Apparatenbouw Bronswerk-Fijenoord v/h Möring Steenaart Machinefabriek en Installatiebedrijf C. de Neeff Machinefabriek en Ingenieursbureau Gebr. Kwant Wilfijn Constructie Maatschappij Alpha Enginering Hogedruk In de winst- en verliesrekening en de balans zijn ter wille van de vergelijkbaarheid ook de cijfers over 1965 vermeld. Aan het verslag van de Raad van Bestuur ontle nen wij het volgende: Algemeen Het jaar 1966 was een jaar met een goede werk- bezetting en een bevredigende ontwikkeling van de tot het concern behorende ondernemingen. De stijging van de loonkosten, de krapte op de geld- en kapitaalmarkt en de teruglopende con junctuur waren factoren, die, elk naar hun aard, noopten tot het treffen van maatregelen om de gevolgen zoveel mogelijk te beperken. Wij achten het van grote betekenis, dat deze gevolgen in onze bedrijven met handhaving van de werkgele genheid voor een belangrijk deel konden worden opgevangen. Ook dit jaar werd veel aandacht besteed aan nieuwe activiteiten resp. aan het tot ontwikkeling brengen daarvan. Wij menen, dat het voor de toe komst van belang is, dat in deze richting wordt voortgegaan, omdat hierdoor de basis van het concern kan worden verbreed en de rentabiliteit zal kunnen toenemen. De werkmaatschappijen Wilton-Fijenoord en Bronswerk-Fijenoord ontwikkelden zich op vele punten overeenkomstig de bij de fusie gestelde verwachtingen. De diversificatie van produkten werd belangrijk uitgebreid, terwijl tevens een groter deel van de produkten in eigen bedrijven kon worden vervaardigd. Een gebeurtenis van groot belang vond plaats op 21 juni 1966 op de werf te Schiedam, toen Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard ons de eer aandeed dok 8 in dienst te stellen. Dit dok, waar in schepen opgenomen kunnen worden met een draagvermogen van ruim 150.000 ton, zal naar onze overtuiging in toenemende mate bijdragen in de resultaten. Voorts verdient de publikatie van het Rapport van de Commissie Nederlandse Scheepsbouw 1965 vermelding. Dit rapport, dat ook in het buitenland de aandacht trok, bevat een aantal elementen, die een basis kunnen zijn voor een verbetering van de huidige situatie in de nieuwbouw-sector. Gaarne danken wij de vele personeelsleden voor de toewijding, welke zij bij de uitvoering van hun taak hebben betoond. Personeel Het totale aantal werknemers van het concern bedroeg aan het einde van het jaar ca. 8600. De personeelsvoorziening vroeg voortdurend aan dacht. Aan goede vaklieden bestaat op alle ni- veau's een blijvende behoefte. De bezetting der bedrijfsscholen vertoonde een kleine stijging tot 318 leerlingen. 112 leerlingen legden met goed gevolg het Bemetel-examen af. In de loop van het jaar werd door 216 werkne mers een 25-jarig, door 35 een 40-jarig en door 2 een 50-jarig dienstjubileum gevierd. 6 leden van het vrouwelijk personeel herdachten hun 15-jarig dienstverband. Aan 41 werknemers werd een koninklijke onderscheiding verleend. 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 3