Ingevolge de afspraken, welke door partijen bij de vaststelling der c.a.o.'s in de metaalindustrie zijn gemaakt, werden gedurende 1966 de lonen en salarissen met ca. 5,7 verhoogd. Mede als ge volg van de verhoging van de sociale lasten ste gen de loonkosten met ongeveer 9,5%. Het totale bedrag van betaalde lonen, salarissen en overige personeelskosten beliep ruim 108 000 000. In het kader van de fusie kwam voor het perso neel van de grote werkmaatschappijen een geza menlijke winstdelingsregeling tot stand. In de ondernemingsraden werd regelmatig over leg gepleegd. Het streven blijft er op gericht de goede interne samenwerking verder te bevorde ren, waarmede aller belang wordt gediend. Deelnemingen Als gevolg van het besluit van de n.v. Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij te Leiden, Werk spoor-Amsterdam n.v. en de Dok- en Werf-Maat- schappij Wilton-Fijenoord n.v. om de produktie van hun smederijen te bundelen, werd door voor noemde vennootschappen een nieuwe onderne ming opgericht met de naam Verenigde Grof smederijen n.v. Het bedrijf van de nieuwe vennootschap wordt uitgeoefend op een van Werkspoor-Amsterdam gehuurd terrein. De Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord heeft evenals elk van de andere partners een minderheidsbelang in de Verenigde Grofsmederijen n.v. Het is te verwachten, dat de concentratie van de drie te kleine produktie- eenheden in één groter bedrijf zal leiden tot een verbetering van de rentabiliteit. Onze deelneming in Lisnave, Estaleiros Navais de Lisboa S.A.R.L. te Lissabon werd ingevolge de bestaande overeenkomst vergroot, waarbij onze procentuele deelname in het geplaatste ka pitaal echter niet werd gewijzigd. De eerste fase van de bouw van de werf zal in juni a.s. worden voltooid. Investeringen Ten behoeve van de bij de consolidatie betrokken ondernemingen werd 17 933 000 besteed aan in vesteringen. Van dit bedrag kwam 9981 000 voor rekening van het inmiddels in bedrijf gestelde dok 8. De totale bouwkosten van dit dok hebben ongeveer 52 000000 bedragen. Financiën Van de onderhands aangegane lening ad 15000000 was per 31 december 14500000 op- De nieuwe ingang van Wilton-Fijenoord.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 4