DOK- EN WERF-MAATSCHAPPIJ WILTON-FIJENOORD N.V. De werkbezetting kon evenals in voorgaande ja ren op een gunstig peil worden gehandhaafd, waarbij opgemerkt dient te worden, dat een ze kere verschuiving van nieuwbouw naar reparatie werd bevorderd. Mede door de hiervoor reeds gememoreerde indienststelling op 21 juni 1966 van dok 8 vertoonde het aantal dokdagen en de ge dokte tonnenmaat een verheugende stijging. Inmiddels is reeds gebleken, dat ons nieuwe dok door vele reders in binnen- en buitenland als een welkome verbetering en uitbreiding van de repa ratie-faciliteiten in het havengebied van Rotter dam op prijs wordt gesteld. In totaal werden 976 (1011) zeeschepen gerepa reerd, waarvan er 805 (840) voor buitenlandse re kening waren bestemd. In de dokken werden 349 (343) schepen opgenomen, metende 4145000 (3498000) brt. met 2113 (1778) dokdagen. Op de dwarshelling werden 9 (15) zeeschepen en 83 (71) rivierschepen gerepareerd met in totaal 724 (648) hellingdagen. De omzet van de reparatie-werkzaamheden was voor 77% (70%) voor buitenlandse rekening, waarbij 36 (33) nationaliteiten waren vertegen woordigd. De cijfers over 1965 zijn tussen haakjes opgenomen. De aard van de uitgevoerde reparatie- en vernieu wingswerkzaamheden vertoonde de gebruikelijke grote verscheidenheid, die wordt nagestreefd ten behoeve van een evenwichtige bezetting van het produktieapparaat. Onze marktpositie op het ge- De Noorse m.t. „Mosli" kwam zwaar gehavend aan de werf. In de zeer korte tijd van 178 kalenderdagen (een week binnen de contracttijd) werd dit schip weer als nieuw opgeleverd. bied van levertijden en prijzen bleef gunstig, zij het dan ook, dat hiervoor grote krachtsinspanning noodzakelijk was. De door ons gebouwde onderzeeboot Hr. Ms. Tonijn' werd aan het Ministerie van Defensie (Marine) overgedragen. Hiermede was de uitvoe ring van de belangrijke opdracht tot de bouw van twee onderzeeboten voltooid. Voorts werd het in opdracht van Shell Tankers n.v. gebouwde motortankschip 'Diadema', metende 63400 ton dw., aan de rederij opgeleverd. Het booreiland Transworld Rig 58, dat met assis tentie onzerzijds aan onze werf door de bouw meesters, Combinatie Bouw Kerr-McGee, werd geassembleerd, vertrok naar zijn bestemming voor de kunst van Nigeria. Een tweede door Brown Root-Heerema n.v. te Willemstad (Curagao) bij ons bestelde zeewaar dig ponton werd na een korte bouwtijd afgeleverd. Texaco Panama Inc. verleende aan de n.v. Ko ninklijke Maatschappij De Schelde en aan de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord n.v. opdracht voor de bouw van een drietal, resp. twee en één, speciale tankschepen van 22000 ton dw. per schip en met een turbinevermogen van 15 500 apk. De schepen zullen worden ingericht

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 6