BRONSWERK-FIJENOORD N.V. voor het vervoer van meerdere olieproducten. De voorbereiding van de bouw, het tekenwerk en de inkoop van materiaal geschiedt in nauwe sa menwerking tussen de werven. De oplevering van het bij Wilton-Fijenoord bestelde schip zal in 1968 plaats vinden. Van een door de n.v. Industriële Handelscombi natie Holland (I.H.C.) gecontracteerd zelfheffend booreiland, bestemd voor de Sowjet-Unie, zal door ons het midden-ponton met een deel van het accommodatiedekhuis en het helikopterdek wor den vervaardigd. De samenbouw van het boor eiland zal in één van onze dokken geschieden. Naast de hiervoor vermelde nieuwe opdrachten was per ultimo 1966 het 13400 ton dw. grote mo torvrachtschip 'Westerkerk', dat bestemd is voor de n.v. Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart maatschappij, onderhanden. Zoals in het vorige verslag werd vermeld, maakt dit schip deel uit van een serie van vier zusterschepen, die bij Van der Giessen-de Noord n.v., Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. n.v. en Dok- en Werf- Maatschappij Wilton-Fijenoord n.v. werden be steld. De samenwerking van de werven bij de bouw van deze schepen is zeer intensief. Vertrek van de werf na ruim 5x/i maand. Algemeen De omzetten van de in Bronswerk-Fijenoord sa menwerkende bedrijven gaven over het geheel ge nomen een behoorlijke stijging te zien. Naast het intern plaatsen van opdrachten bij af delingen, die daarvoor door kennis of outillage het meest geschikt zijn, konden bij enkele grotere projecten ook meerdere afdelingen gezamenlijk worden ingeschakeld. Eén en ander opende mo gelijkheden voor een zo doelmatig mogelijke werkverdeling. Het nieuwe jaar werd ingegaan met een goed ge vulde orderportefeuille. De laatste maanden wordt echter vooral de buitenlandse concurrentie steeds scherper. Om hieraan het hoofd te bieden zal de verbetering van de werkmethoden zowel in de bedrijven als bij de montagewerkzaamheden bij voortduring veel aandacht vragen. Volgens de indeling van het op blz. 13 opgeno men organisatieschema volgen nu enkele bijzon derheden over de gang van zaken in de verschil lende bedrijven en afdelingen. De Ondernemingsraad van de Dok- en Werf-Maat- schappij Wilton-Fijenoord en van de Machine- en Apparatenfabriek 'Fijenoord' bestond in maart 1966 tien jaar. Na uitvoerige studie werd een nieuw reglement voor de Ondernemingsraad vast gesteld. In het lopende jaar zijn inmiddels vol gens dit reglement verkiezingen gehouden, die tot een meer evenredige vertegenwoordiging in de Raad hebben geleid. Bronswerk-Fijenoord International - Schiedam De activiteiten van deze groep hebben zich bevre digend ontwikkeld. Hoewel de afdeling Algemene Projecten, zowel in binnen- als buitenland, zware concurrentie ondervindt, groeit zij niettemin over eenkomstig de verwachtingen. Ook de opbouw en organisatie van de afdeling Internationale Zaken vond verdere voortgang. 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 7