I 1966 volledig bezet. Om de kwaliteitseisen vol doende te kunnen controleren, werd ultra sonore meetapparatuur aangeschaft. Een ontwikkeling, welke in 1966 verdere voort gang vond, was de toenemende vraag naar toe passing van nodulair gietijzer. Van de bijzondere mogelijkheden welke dit materiaal biedt, werd ondermeer bij de constructie van de radiotele scopen gebruik gemaakt. De adviesdienst kon ook dit jaar op verschillende terreinen een bijdrage leveren tot kostenbespa rende constructies. Amersfoortse Machine- en Apparatenfabriek 'Amaf' - Amersfoort Het gehele jaar was dit bedrijf goed van werk voorzien. Relatief steeds groter wordt de rol, die de ver vaardiging van middelzware apparaten voor de petroleum- en petrochemische industrie alsmede van aardgasinstallaties in de totale produktie speelt. Met de zich bevredigend ontwikkelende Plaatwellerij en Wilfijn verzorgden Gasleiding voor Hoogovens. Een drijvende bok voegt het laatste leidingstuk op ruim 14 meter hoogte in. bouw van stoomketels, zowel vuurgang-, vlam pijp- als waterpijpketels, gaat deze afdeling zich steeds meer specialiseren op de verkoop, het ontwerpen en het vervaardigen van deze beide soorten apparaten. De fabricage van luchttechnische installaties en de onderdelen daarvoor wordt geleidelijk gecon centreerd bij de zusterfabriek te Nijkerk, waar se dert 1 januari 1967 ook het projectenbureau van deze afdeling is gevestigd. Goede voortgang werd onder andere gemaakt met de bouw van de hoekpijpketels voor de nieu we vuilverbrandingsinstallatie van de Gemeente 's-Gravenhage, welke in opdracht van de hoofd aannemers Von Roll te Zurich moeten worden ge leverd; de B.I.P.M. bestelde wederom een hoek- pijpketel voor een stoomproduktie van 130 ton/h voor één der bedrijven te Pernis. 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 9