Ideeënbus Sedert de vorige publicatie werden vier ideeën beoordeeld. Drie ideeën werden beloond met een totale premie van 145,—. Idee 1108. Ingediend door J. J. H. en J. L. Drukpijp voor het vullen van tanks met water t.b.v. het persen van tanks. Voorheen werd dit uitgevoerd door middel van slangen inbrengen in het tankhoofd. Met de druk pijp wordt het water in de tanks gebracht via de afsluiter in het vlak. Het voordeel van deze methode is o.a.: de hel ling blijft onder alle omstandigheden tijdens het persen droog, hetgeen vooral in de winter grote voordelen biedt (geen gladheid bij vriezend weer en dus geen zandstrooiing of verwijdering van ijs). Bovendien tijdens het persen minder geloop. Premie 75,—. Idee 1110. Ingediend door J. K. Nieuwe methode voor het draaien van verlengde boren. Inplaats van het gebruiken van een spanbus vast gezet in een drie-klauw van een draaibank wordt nu een vier-klauw opgezet. Twee V-vormige klau wen in de spiraalklemmen en verder de boor ondersteunen met de vaste bril. Bij de uitvoering kwam echter geen verlaging van werktijd tot uitdrukking. Aanmoediging 20,—. Idee 1114. Ingediend door P. de P. Het aanbrengen van een pressostaat in de stuur- stroom van de U.S.-kranen no. 29, 33 en 34. Het door inzender voorgestelde idee van het plaat sen van een pressostaat in de stuurstroom van de draaistroommotor maakt het werken met deze kranen aanzienlijk veiliger. De installatie voorkomt dat de kraan in bedrijf komt met te lage luchtdruk, waardoor remmen van hijs-, top- en hulphijs niet voldoende vermo gen hebben, zodat schade aan pallenmechanisme wordt voorkomen. Premie 50,—. Idee 1111 kwam niet voor een premie in aanmer king. A. P. JEUGDHARMONIE OPROEP VOOR NIEUWE LEERLINGEN Het is alreeds weer enkele jaren geleden dat onze jeugdharmonie werd geformeerd. Enkele leerlin gen zijn thans zover gevorderd dat ze de repeti ties van het grote orkest bijwonen. Dit is uitein delijk ook een van de doelstellingen: aanvulling van onze harmonie. Willen wij ons orkest op peil houden dan zullen de jongeren klaar moeten staan om de taak van de ouderen over te nemen. Bovendien is musiceren een zeer mooie en nuttige vrijetijdsbesteding. De opleiding van de leerlingen geschiedt onder auspiciën van de Rotterdamse Muziekschool en door ervaren leerkrachten. Aan de opleiding, welke voor de leerlingen kosteloos is, ligt een voor Nederland geheel nieuwe methode ten grond slag naar Amerikaans voorbeeld. Bij deze werk wijze wordt van meet af aan ruime aandacht be steed aan het samenspel. De huidige resultaten bewijzen, dat men hiermede op de goede weg is. De reden dat we hier uw aandacht vragen is ge legen in het feit dat wij in oktober a.s. weer met een nieuwe, aanvullende groep leerlingen willen starten. In aanmerking komen jongens en meisjes in de leeftijd van 12 t/m 16 jaar van wie een van de huisgenoten bij ons bedrijf werkzaam is. Wij roe pen alle belangstellenden op, zich aan te melden door onderstaand strookje in te zenden aan ons secretariaat p/a A. J. Simpelaar, Nassaulaan 27 te Viaardingen. Na inzending zult u dan spoedig iets van ons horen. Het bestuur. Naam en voornamen voluit: Geboortedatum: Straat en huisnummer: Woonplaats: Naam en voorletters van huisgenoot die bij het bedrijf werkzaam is: Fabrieksnummer: 15

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 17