CENTRAAL DOKKANTOOR Zoals ongetwijfeld reeds velen hebben opgemerkt, worden er werkzaamheden verricht op het terrein aan weerszijden van de kantine „Kop Haven". Aan de garagezijde van deze kantine is het afgelopen jaar een nieuw compressorstation verrezen, waarin Bronswerk-Fijenoord mo menteel een „De Laval" lucht- compressor plaatst ten behoeve van de persluchtvoorziening van de werf. In dit gebouw is ook ruimte gereserveerd voor een tweede - zelfde - compressor, benevens 2 kleinere, waarmee t.z.t. de gehele behoefte aan perslucht op de werf kan wor den opgevangen in één - ge centraliseerde - ruimte. Aan de andere zijde van de kan tine worden voorbereidingen getroffen voor de bouw van een nieuw Bedrijfskantoor voor de afdeling Reparatie, dat de naam „Centraal Dokkantoor" zal dra gen. Door de recente uitbreidingen van onze werfinstallaties aan de Oostelijke zijde van het werf- terrein (Dok 8 o.a.) is uit een oogpunt van produktieplaatsen een symmetrische toestand ont staan t.a.v. het WF-haventerrein. Hierdoor wordt het gewenst te gemoet te komen aan een reeds lange tijd gevoelde behoefte om de bedrijfsleiding van de afdeling Reparatie te concentre ren op een meer centraal gele gen punt op de werf. Een uit stekende plaats hiervoor is ge vonden op bovengenoemd ter rein, waarbij tevens van de mo gelijkheden van de kantine „Kop Haven" gebruik gemaakt kan worden. In dit „Centraal Dokkantoor" zal tevens worden voorzien in de accommodatie van de bazenstaf, die thans nog in het Magazijngebouw op het Westelijke terrein gelegen is. Het ligt in de bedoeling om bij in gebruikneming van het „Cen traal Dokkantoor" de kantoor ruimten, die thans door de Be drijfsleiding Staf van de afde ling Reparatie in Dokkantoor Oost en Dokkantoor West be zet worden, praktisch geheel te verlaten en deze functionaris sen, al of niet aangevuld, in het nieuwe gebouw te concentreren. Echter zal de afdeling Repara tie in beide gebouwen, d.w.z. zowel in Dokkantoor West als in Dokkantoor Oost tenminste één kamer behouden t.b.v. de Bedrijfsleiding Staf ter verge makkelijking van de directe contacten met de daar nabij gelegen dokken. Voor onze bazen van de afde ling Reparatie, die thans nog in hun kantoor op „West" zijn on dergebracht, is dit ongetwijfeld een verheugend bericht. Hun tegenwoordige accommodatie beantwoordt lang niet meer aan datgene, wat thans redelijker wijze verwacht mag worden. Wij zijn hen evenwel dankbaar, dat zij de laatste jaren met zo veel geduld de ontwikkelingen hebben afgewacht. Het nieuwe kantoor zal bestaan uit begane grond en twee ver diepingen, waarbij de 1ste ver dieping een verbinding met de kantine „Kop Haven" zal krij gen. Het gebouw zal op iedere verdieping voorzien worden van de nodige sanitaire voorzienin gen; de verdere indeling zal nader worden vastgesteld. Er worden namelijk doorlopende vloeren, plafonds en muren aan gebracht, zodat men de inde ling d.m.v. verplaatsbare wan den te allen tijde vrij eenvoudig kan wijzigen. Er wordt naar gestreefd het nieuwe „Centraal Dokkantoor" in augustus 1968 op te leveren. zuidgtvel Lengte 38.64 m Centraal Dokkantoor Kantine Kop Haven Breedte 14.14 m Hoogte 10.04 m 14

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 16