Uitbreiding van de Curapaosche Dokmaatschappij Officiële Mededeling Deze onlangs gemaakte lucht foto geeft een duidelijk beeld van het terrein van de Cura- paosche Dokmaatschappij (CDM) in Willemstad (Curapao). Wilton-Fijenoord is met enkele andere Nederlandse onderne mingen sinds 1959 deelgenoot in deze maatschappij. Naast werkzaamheden op civiel ge bied is de belangrijkste activi teit het scheepsreparatiebedrijf. De laatste jaren is de outillage van het bedrijf belangrijk verbe terd en het is verheugend thans te kunnen mededelen, dat op 6 september jl. in Willemstad een overeenkomst werd getekend tussen de Nederlandse Antillen en de Curapaosche Dokmaat schappij, waardoor de mogelijk heid is geschapen een dok voor schepen tot 90.000 ton draagvermogen te bouwen. Met deze bouw zal een bedrag van N.A. 20.000.000,— gemoeid zijn. Ingevolge deze overeenkomst zal de Antilliaanse regering voor de helft van dit bedrag een lening verstrekken, terwijl de andere helft zal worden ver kregen door vergroting van het aandelenkapitaal van de CDM. Alvorens echter tot de bouw kan worden overgegaan, moet een bodemonderzoek plaatsvin den, waarmede inmiddels een aanvang is gemaakt. Hoewel de verwachtingen goed zijn, zal de uitslag van het onderzoek be slissend zijn of de bouw kan worden verwezenlijkt. Het nieuwe complex, dat een centrum van scheepsonderhoud en scheepsreparatie zal wor den, zal tot het grootste en mo dernste van het westelijk half rond gaan behoren. Er zullen ongeveer 400 man betrokken zijn bij de bouw van het project, terwijl na het gereedkomen een Foto Fischer - Curaqao nog iets groter aantal werk krachten aan het permanent dienstverband met de CDM zul len kunnen worden toegevoegd. Op de Nederlandse Antillen wordt het zeer gewaardeerd, dat de Nederlandse onderne mers de verplichting op zich hebben genomen een groot be drag bijeen te brengen ter ver groting van het kapitaal van de CDM en daarnaast de Antilliaan se regering hebben aanvaard als partner in de komende joint venture. Het dok zal vermoedelijk ter linkerzijde van het bestaande "Beatrix-dok" komen te liggen. Door de Directie van Bronswerk-Fijenoord N.V. te Schiedam zijn in de Machine- en Apparatenfabriek "Fijenoord" enkele organisato rische wijzigingen in de leiding aangebracht. Met ingang van 20 september jl. is de algemene leiding opgedragen aan Mr. J. A. van Sandick, met de titel van Hoofd Machine- en Apparatenfabriek "Fijenoord". Hij wordt daarbij terzijde gestaan door ir F. C. Smit als algemeen bedrijfsleider, door ir C. Draijer als chef van het konstruktie- en ontwerpbureau en door de heer W. N. van de Poll voor algemene, militaire en nucleaire zaken. 15

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 17