ÏÏÏÏfïïHÏ' HOOFD ERBIJ- KRUISING VRIJ Dezelfde ketel staande op het merkhordes, gereed om met de brugkraan uit dok 8 gelicht te worden. De stoomdrum werd overlangs doorgesneden om het transport door de verwijderde scheepshuid mogelijk te maken. Afvoer van de verwijderde ketel, gewicht ongeveer 160 ton. zal daarom, op die plaatsen waar dit nodig is, niet nalaten om zelf een veiligheidshelm te dragen. Het wordt immers een moeilijke zaak om onderge schikten te wijzen op het nut van het dragen van een veilig heidshelm als men daar zelf niet aan voldoet? Laten wij dus allen de handen ineen slaan en de veiligheid een dominerende plaats geven in het arbeidsproces uitgaande van de gedachte, „dat elk werk veilig uitgevoerd kan worden", dit in het belang van bedrijf en gezin. A. P. Voorkomend rijden Als mensen gelijkvloers op el kaar toekomen bestaat steeds de mogelijkheid dat zij gelijk tijdig hetzelfde punt bereiken en elkaar hierbij ernstig voor de voeten lopen. Vooral in het ver keer en met name op kruispun ten kan dit tot chaotische toe standen leiden. Daarom moet het gelijktijdig gebruik maken van een kruising manen tot „voorkomend rijden". Een van de belangrijkste punten van „voorkomend rijden" is stellig het zodanig bewust rijden, dat kruispunten tijdig worden op gemerkt, zodat men de tijd heeft alles wat er op en om de kruising gebeurt in zich op te nemen en de vereiste maatre gelen te treffen (tijdig afrem men, stoppen, richting aange ven, voorsorteren etc.). Als voorrangsgerechtigde zodanig dat, als de ander geen voor rang mocht verlenen (om wel ke reden ook) de situatie toch kan worden gered. En als niet- voorrangsgerechtigde zodanig dat de ander ziet dat hij wordt opgemerkt. 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 19