hulpmachine met pompkamer proviand-koelkamer voorraadkamers en verschillende tanks. Ook is hier het dekhuis met verblijven voor 40 man personeel gebouwd, evenals de boorvloer en boortoren. De laatste wordt pas in Rusland gemonteerd. In de zijpontons zijn de opslagtanks voor bariet, cement en bentoniet ondergebracht. Ook de "mud"-pompen, waarmee het mengsel van water en de genoemde stoffen worden verpompt, zijn in de zijpontons geplaatst. Warmte In het grote dekhuis treft men ook nog aan: la boratoria, eetkamers, een kombuis, een radiohut en een ontspanningsruimte. Ook vindt men een air-conditioning-installatie in verband met de warmte in Zuid-Rusland. Deze werd door Brons- werk-Fijenoord N.V. geleverd en geïnstalleerd. Aan het grote dekhuis is een helikopterdek be vestigd. In ieder geval: er is in slechts een jaar tijd een mooi werk afgeleverd, dat op blijmoedige wijze uitgeleide is gedaan en overmoedig schertsten enkele vrolijke Russen al over een nieuw con tract Wel, ervaring met dit soort karweien begint men in Nederland zo langzamerhand zeer zeker te SLUITING GIETERIJ PER 1 JANUARI 1968 Op 30 augustus jl. heeft de Directie van Brons- werk-Fijenoord aan het personeel van de giete rij medegedeeld, dat zij besloten had voor bereidingen te treffen voor de opheffing van de gieterij per 1 januari 1968. Dit betekent, dat voor 125 man personeel em plooi moet worden gezocht. De Directie van BF staat er voor in, dat met alle mogelijke middelen getracht zal worden deze werknemers in andere bedrijfsonderdelen van het concern te werk te stellen, zo nodig door omscholing voor een an dere functie. Voor degenen, voor wie dit niet mogelijk zal blij ken, zijn - in nauw overleg met de vakorganisa ties - voorzieningen getroffen. De gieterij is in het verleden een belangrijk toe leveringsbedrijf voor de werf geweest. In de laatste jaren is dit beeld echter sterk veranderd en is de behoefte aan een eigen gieterijbedrijf aanzienlijk afgenomen. Dit is onder meer het ge volg enerzijds van recente nieuwe technieken en werkmethoden en anderzijds van toenemende buitenlandse concurrentie. Onder deze omstan digheden werd het dan ook niet verantwoord ge vonden het gieterijbedrijf in stand te houden. Met het opheffen van de gieterij verdwijnt de laatste werkplaats op het vroegere Etablissement "Fijenoord", dat in 1823 werd opgericht en in 1929 een fusie met Wilton is aangegaan. 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 4