DE IDEEENBUS Foto i. De flexibele aansluitingen ran de leidingen uil de waterdichte kelder. Deze bewegingen kunnen niet tegelijkertijd plaatsvinden. Tweede linie Deltaplan Het gehele project moet binnen kort worden opgeleverd aan de Rijkswaterstaat. Na deze over dracht zal worden begonnen met de afdamming van het Hel legat. En zo zal dan een be- Foto 4. Hel verhijsen van hel re gel paneel geschiedt met de nodige voor zichtigheid. De ruimte is maar heel klein. langrijk werk in de tweede li nie van het Deltaplan zijn ver wezenlijkt. Deze dam is daarom zo belangrijk, omdat hij nauw samenhangt met de afdamming van het Haringvliet. Want bij het afgesloten Haringvliet zorgt de Volkerakdam ervoor, dat de ge tijstromen in het Hellegat niet te veel zullen oplopen. Sedert de vorige publicatie wer den vier ideeën beoordeeld. Deze werden beloond met een totale premie van 100,—. Idee 1032 Ingediend door H. v. d. B. Inzender heeft een klem ontwik keld voor het stellen van huid secties. Hoewel goed uitgedacht, zal toepassing weinig voorkomen, omdat de klem alleen te ge bruiken is om dunne kimplaten in de bocht om te werken Premie 25,—. Idee 1076 Ingediend door C. v. S. Inzender stelt voor olieresten uit het havenbassin te verwijde ren d.m.v. een absorberende stof, bijv. schuimplastic. Dit houdt veel vast, maar is snel verzadigd. Tot uitvoering wordt niet overgegaan. Premie 25,—. Idee 1088 Ingediend door J. v. D. Een kooi, bevestigd aan het stringerhoekstaal, ten behoeve van gritten en verfspuiten van de scheepshuid. Door aanschaf van twee grit- straalmachines zijn stellingen en/of kooi overbodig geworden. Bovendien kan het gritstralen nu op een minder stofversprei- dende wijze plaatsvinden. Premie 25,-. Idee 1101 Ingediend door N. A. v. G. Inzender stelt voor personenlif ten aan te brengen in drijvende dokken. De idee is aardig, echter niet uitvoerbaar in verband met de wettelijke voorschriften en eisen ten aanzien van de veiligheid, die hieraan door de overheid worden gesteld. Premie f 25,—. A. P. 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 7