hebben. Als u stilstaat op parkeerstroken, in par keerhavens of in noodgevallen op vluchtstroken langs autowegen, Licht aan, om gezien te worden. - o Bij dichte mist ontsteekt u natuurlijk groot licht. Maar als bij sneeuwval - ook overdag - het zicht ernstig belemmerd wordt, moet u eveneens ver licht rijden. In plaats van koplampen mogen speciale mistlichten worden gevoerd in het slechte weer. Maar denk er wel aan dat deze gecombi neerd moeten zijn met uw stadslichten, dus niet met groot licht of met dimlicht. VOOR (BROM)FIETSERS EN VOETGANGERS In het verkeer speelt het „gezien worden" een be langrijke rol. En dat geldt niet alleen voor auto mobilisten. Ook de fietsers, bromfietsers en voetgangers zullen hieraan voor hun eigen veiligheid dagelijks moeten denken. De tekorten, vooral aan de fietsverlichting, zwakke voorlampen, slippende dynamo's en donkere ach terlichtjes zijn opvallend groot. Bij een onlangs gehouden steekproef door het Verbond voor Vei lig Verkeer bleek dat een op de vijf fietsers met ondeugdelijke - of geheel geen - verlichting rijdt. Kennelijk denkt men dat men hen toch wel op merkt, ook al doet de voorgeschreven verlichting het niet. Een goede koplamp en een duidelijk achterlicht is ook voor fietsers en bromfietsers een wettelijke verplichting. Om de kans op „gezien worden" nog te vergro ten adviseert het Verbond voor Veilig Verkeer de fietsers en bromfietsers zich 's avonds bij voor keur niet in donkere kledij op spaarzaam ver lichte wegen te begeven. Lichte kleding is (ver keersveiliger en staat zeker zo hip. Loopt u 's avonds of 's nachts met uw fiets aan de hand buiten de bebouwde kom, dan de rechter zijde van de weg houden. Anders ziet het achter opkomende verkeer uw rode reflector aan de ver keerde kant. Zelf loopt u natuurlijk aan de veilige binnenkant. En tot slot de voetganger.Ook voor hem is het zaak in het donkere winterverkeer gezien te wor den. Lichte kleding is ook hier een veilige voor zorgsmaatregel, evenals het links van de weg lopen als om een of andere reden geen gebruik kan worden gemaakt van het trottoir of fietspad. Loop het verkeer tegemoet, zodat u tijdig kunt uitwijken. Zorg dat u gezien wordt! „STEEDS ACTIEF BLIJVEN" Woensdag 27 september werd er een bijeenkomst belegd door onze Bedrijfsveiligheidscommissie. Tijdens deze bijeenkomst werden de respectieve voorzitters en secretarissen van onze afdelings- veiligheidscommissies door de voorzitter, ir. B. Wilton, voorgelicht over de komende activiteiten op Veiligheidsgebied in ons bedrijf en ons con cern. Op de vragen die gesteld werden, gaf ook onze veiligheidsinspecteur, de heer Potuyt, de gewenste toelichtingen. Tevens werd van deze gelegenheid gebruik gemaakt kennis te maken met het nieuwe onderkomen van onze Veiligheidsdienst, dat voor zien is van een mooie expositieruimte en verga derzaal. De heer Potuyt hield nog even een demonstratie inzake het werken met zuurstof en hield een zeer instructief praatje over verantwoordelijkheid bij het voorkómen van ongevallen, speciaal gericht aan hen die leiding geven. De voorzitter liet er bij de aanwezigen geen twij fel over bestaan hoe we allen steeds actief moe ten zijn in deze aangelegenheid en sprak de hoop uit, dat ook het nieuwe onderkomen van onze Veiligheidsdienst mag bijdragen tot het bewaken van ons aller veiligheid binnen ons bedrijf. BI. KINDERBIJSLAG Voor een juiste uitvoering van de kinderbijslag wetten is het noodzakelijk, dat de afdeling Per soneelsadministratie steeds op de hoogte is van de juiste samenstelling van de gezinnen. De meest voorkomende veranderingen zijn o.a.: a. Geboorte of overlijden van kinderen. b. Kind(eren) niet meer bij u thuis om welke redenen dan ook. c. Kind van 16 jaar, dat gaat werken. d. Kind van 16 jaar of ouder, dat gaat studeren. e. Kind van 16 jaar of ouder, dat studie opgeeft of beëindigt en gaat werken. f. Kind van 16 jaar of ouder, dat tijdens studie praktisch jaar doormaakt, of gedeeltelijk werkt en studeert. g. Wanneer voor een kind van 16 tot 27 jaar een studiebeurs of renteloos voorschot wordt - is - aangevraagd. h. Invalide kind van 16 jaar of ouder, dat toch gaat werken. i. Invalide kind van 16 jaar of ouder, dat een uitkering ontvangt van Gemeentelijke Dienst van Sociale Zaken of tewerk gesteld wordt in een Gemeentelijke Sociale Werkplaats. j. Wanneer een kind van 16 tot 27 jaar in het eigen huishouden werkzaam is. (In dergelijke gevallen bestaat de mogelijkheid om kinder bijslag aan te vragen.) Er zijn echter nog meer wijzigingen, die van in vloed kunnen zijn op de uitvoering van de Kin derbijslagwetten en wij wijzen u wellicht ten over vloede op de verplichting om alle wijzigingen ter stond aan de administratie door te geven. 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 14