OP BEDRIJFSSCHOOL 100°/0 GESLAAGDE LEERLINGEN BEDRIJFSSCHOOLNIEUWS Johnny Dan/a ontvangt uit handen van de heer Wilton de boeken als aandenken aan zijn voortreffelijke examenresultaten. Nou, dat zit er op. ,,Dat dacht ik vroeger altijd als ik een exa men had gedaan. Achteraf blijkt dan, dat het slechts één der mijlpalen betekent, die je in je leven zult passeren". Dit gaf de heer ir Wilton als zijn visie tij dens de diploma-uitreiking aan de geslaagden van de WF-Be- drijfsschool. Deze vond plaats vrijdagavond 6 oktober in de kantine Hoofdkantoor. Zou men deze bijeenkomst met één woord moeten kenschetsen, dan zou men de sfeer het best kunnen benaderen door een voudig het woord „tevreden heid" in te vullen. Wat wil men ook anders? 81 examinandi en evenzoveel geslaagden: 100%! In de eerste plaats was de chef van de Bedrijfsschool, de heer Valk, in zijn nopjes. Hij was het ook, die de talrijke aanwezigen verwelkomde. Hieronder bevon den zich onder andere: de leden van de directie, de heren Van der Vorm en Meeuwisse, diverse hoofden van dienst, chefs en bazen, een deputatie van de Ondernemingsraad, afgevaardig den van allerlei scholen en an dere instanties op het gebied van het onderwijs en van het Gewestelijk Arbeidsbureau, als mede de geslaagden met hun ouders. De kantine was dus stampvol, maar gezellig. Overzicht De heer Valk tekende in het kort, wat er zich het afgelopen jaar zoal op school heeft afge speeld. Daartoe memoreerde hij onder meer: de eerste prijs in de jaarlijkse lichtstoet; de bijna 1000 bezoekers bij de in april voor het eerst gehouden open bare lessen; het vakantiekamp met in totaal 1988 overnachtin gen en de diverse avondcursus sen, die ook dit jaar weer plaats vinden. De keuze van een vak vond de heer Wilton in zijn toespraak zeer belangrijk. „Deze keuze is haast even belangrijk als het kie zen van een levensgezellin". Het leren van een vak zag hij in een groter vlak, dan alleen het opdoen van technische en praktische kennis. „We probe ren jullie tegenwoordig op school wat levenskennis bij te brengen. Ook leer je op school met elkaar samen te werken en samen te leven". Om dat samengaan duidelijker tot uitdrukking te brengen, zei hij: „Het vak leren is niet al léén van belang. Waar het op aan komt is eveneens: hoe dra gen wij later ons vak weer over; dat is van veel nut voor an deren". Het hoofdmotief in de heer Wilton's toespraak was het ge meenschapsgevoel. Die lijn trok hij nog verder door, toen hij de leraren in het gehele samenspel betrok: „Als je wat ouder wordt, ga je afstand van de dingen ne men. Dan ga je steeds meer waardering krijgen voor wat de leraren je geleerd hebben". En om de jongens alvast een ruggesteuntje te geven bij het zetten van hun eerste schreden in de grote maatschappij merkte hij op: „Als je gaat werken, zal er zeker kritiek komen op wat je doet. Je hebt iets geleerd en dat moet je misschien soms op een andere manier in je werk doen. Probeer dat te begrijpen en te accepteren. Dergelijke spanningen blijven altijd be staan, dat is niet zo erg". Prijzen Hierna ging hij over tot het uit reiken van de prijzen aan de leerlingen, die het beste exa men-resultaat hebben behaald. De prijzen bestonden uit boeken van de Parool/Life Wetenschap serie. Het beste Bemetel A-examen deed Johnny Dania, die tevens de beste resultaten bereikte bij het Uitgebreid Bemetel-examen. Deze leerling is één der zes An tilliaanse jongeren, die de les sen op de Bedrijfsschool heb ben gevolgd. Ook de overigen 13

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 15