Foto links: De heer Wilton overhandigt aan Joop Verhoev het boekwerk Geschiedenis der electriciteit" Foto onder: Het 2000e diploma op de Bedrijfs- school uitgereiktging gepaard met een toepasselijke taart. zijn geslaagd. De prijs voor het beste Uitgebreid Wilton-Fijen- oord-examen sleepte Joop Ver- hoev in de wacht. Arie Grootendorst kreeg een lekkere taart, een verrassing om dat hij de 2000ste leerling was, die op onze Bedrijfsschool een diploma heeft behaald. De heer Valk wees er nog eens nadrukkelijk op, dat iedereen voor dit diploma heeft gewerkt: de leerlingen, de leraren en de ouders. „We hebben er allen voor gewerkt. Sommigen zijn gewoon, zo maar door de school getippeld, anderen echter zijn er door gesleurd of geduwd, of hoe je het noemen wilt. Tenslotte heeft toch iedereen de eind streep gehaald". Hij gaf als raad: „In de grote maatschappij staan veel mensen klaar met een brok ervaring: doe er je voordeel mee, want ze helpen je bij het opbouwen van je carrière, waarvoor het di ploma, dat ik nu ga uitreiken, de basis vormt". Voor iedere leerling had hij een persoonlijk woord, veelal in de vorm van een grapje. Serieus was hij, toen hij zijn dank jegens de pleeggezinnen uitsprak, die de Antilliaanse jongens hebben opgevangen. De secretaris van de Onderne mingsraad, de heer Blommers, vond het prettig, dat er elk jaar zo'n groot aantal nieuwe werk nemers bijkomt. Met klem wees hij voorts op het belang van het verder leren. „Jullie moet er re kening mee houden, dat de be roepen tegenwoordig snel en drastisch veranderen door de toepassing van nieuwe technie ken. Als je vroeger een vak leer de, kon je er wel 40 jaar mee doen. Nu dien je echter bij te blijven, anders loop je snel ach ter". Voor de mogelijkheid tot verder leren bracht hij het WF-studie- fonds nog eens in herinnering. Over het werk in het bedrijf: „Er komt ook wel eens verve lend werk voor, dat moeten we dan met z'n allen opknappen. Betracht geduld als een bepaald werk een keer niet in je lijn ligt!" En tenslotte: „Veel plezier in je werk, doe 't veilig!" Dank Huub de Koning sprak hierna namens de leerlingen een dank- 14

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 16