VERENIGING W.F. DAMES- EN MANNENKOOR Het „Etna's mannenkoor" te Breda bestaat 40 jaar. Dat is een mooie leeftijd en alleszins een felicitatie waard. Vele koren zijn vóór die tijd wegens gebrek aan leden ontbonden. Het is een opvallend verschijnsel, dat de koorzang in het zuiden van het land beter floreert dan elders. Ter gelegenheid van dit feest heb ben de volgende bij de „Federatie van Zangverenigingen van Neder landse bedrijven" aangesloten ko ren, t.w.: „d'Oranjeboom mannen koor", „Avendo" dameskoor, „Con cordia" dameskoor, alle te Rotter dam, „Etna" dames- en mannen koor te Breda en „Wilton-Fijenoord" dames- en mannenkoor te Schie dam, op zaterdag 9 september 1967 in de kantine van „Etna" gezamen lijk een concert gegeven. Hoewel het wedstrijdelement ontbrak, deed een ieder zijn best om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Tot besluit van de avond was er een gezellig samenzijn, waar een ieder met plezier aan terugdenkt. Op donderdag 14 december 1967 zal het W.F. dames- en mannenkoor in het „St. Jacobsgasthuis" een kerst concert verzorgen; met dedirektrice van de „Noletstichting" wordt hier over nog onderhandeld. Ter kennis wordt gebracht, dat zo wel het dames- als het mannenkoor hun repetities houden elke donder dag van 20 tot 22 uur, in het ge bouw van Christelijke Sociale Be langen, Lange Haven 73 te Schie dam. Op deze avonden zijn belangstel lenden van harte welkom. De Besturen Th. H. Middeldorp Vondellaan 59 b, Schiedam. HARMONIE Onder gunstige weersomstandighe den werd op zaterdag 9 september te Schiedam het jaarlijkse drum bandconcours gehouden. Dit con cours, georganiseerd onder auspi ciën van de Schiedamse Gemeen schap Sectie Muziek, blijkt een goe de traditie te zijn geworden. Een groot aantal deelnemers mocht zich verheugen in een grote publie ke belangstelling. Voor het Tamboerkorps van onze Harmonie stond er deze dag veel op het spel. Immers, tweemaal achtereen had men in de eerste atdeling reeds de wisselbeker veroverd. Het ging er nu dus om deze beker definitief in bezit te krijgen. Er waren echter concurrenten, waar men terdege rekening mee moest houden. Dat bleek ook wel bij de uitslagen. Vol spanning had iedereen dit mo ment afgewacht. Tot onze grote vreugde mochten wij vernemen dat de jury aan ons Tamboerkorps 134 punten had toegekend, hetgeen een eerste prijs betekende en juist vol doende bleek voor de wisselbeker. De naaste concurrent behaalde 133 punten, waaruit duidelijk blijkt dat het een benauwde zege was. Onze tamboers hebben het echter voortreffelijk gedaan en de begeer de beker blijft thans voorgoed in ons bezit. De organisatie verliep ook deze maal weer uitstekend zodat iedereen kan terugzien op een zeer geslaag de dag. Het Bestuur. KLANKVOLLE HARMONISATIE Op 16 september reden 4 Evag-bus- sen met aan boord de Harmonie, het Tamboercorps en enige gasten al vroeg door de Benelux-tunnel op weg naar Zeeland. Het doel van de reis was de verpleeginrichting „Der Boede" te Koudekerke, waar chro nisch zieke mensen worden ver pleegd. Daar de meeste passagiers al heel vroeg door de wekker tot de werke lijkheid waren geroepen, werd in Zierikzee gestopt voor een kopje koffie. Al gauw kwamen toen de tongen los over de Benelux-tunnel, de Haringvlietbrug en de gevolgen die het openleggen van Zeeland voor de Zeeuwen inhoudt. De chauffeur van de bus reed ons niet alleen veilig over de drukke autobanen, maar wist daarbij op geestige wijze uitleg te geven van al wat er onderweg te zien was. Ook over de Zeeuwse volksaard had hij aardige anecdotes, echter niet wetend dat er een echte Zeeuw in de bus zat, hetgeen de lachlust van de overige passagiers deed toe nemen. Na de koffiemaaltijd stapte men in voor het laatste traject. De inrich ting was prachtig gelegen en bleek na de drukke wegen een oase van rust te zijn. Het uitpakken van de instrumenten en het opstellen van het corps nam weinig tijd in beslag en weldra klonken in dit verstilde oord de pittige klanken van een mars. Voor elk paviljoen werden enige nummers ten gehore gebracht en het enthousiasme van de zieken, deed pas goed beseffen wat een rijkdom men bezit wanneer men ge zond is. Het was een heerlijke nazomerse dag en hoewel de zon verstek liet gaan, was het zacht en voelde men al bijna de melancholie van de herfst. Nadat èn Harmonie èn Tamboer corps hun beste beentje hadden voorgezet, werd de aftocht geblazen, waarbij de directrice de heren Keyzer en Vos dankte voor deze prettige onderbreking in de lange dag van vele zieke mensen. Via Middelburg werd de terugtocht aanvaard en vele dames stonden „neusje gedrukt" tegen de etalage ruiten om als het ware de prach tige bloedkoralen kettingen en gou den spelden eruit te kijken. Breda was de laatste stopplaats en om pl.m. 23 uur arriveerden allen vermoeid, maar veilig en voldaan aan het beginpunt terug Y. D. Op zaterdag 30 september heeft de Harmonie een bezoek gebracht aan Amersfoort. Zij was daar te gast bij het Jachthoorn- Tamboer- en Majo rettekorps van Bronswerk-Fijenoord. Er was voor dit bezoek een speciale reden. In gedachten gaan we dan even terug naar 28 juli jl„ de dag waarop de heer C. Keyzer zijn 40- jarig jubileum vierde. Tijdens de re ceptie in de namiddag heeft de Harmonie hier een serenade ge bracht. Terwijl iedereen binnen was om de jubilaris te feliciteren is toen ons vaandel ontvreemd. Alles wat we terug konden vinden: een briefje met de mededeling dat we ons vaandel konden terughalen in Amersfoort. Wij vonden dit een zeer geslaagde grap en de uitnodiging 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 21