Werfplannen voor de Europoort Er is geen twijfel aan, dat de zeer grote haven van Rotterdam met haar nog steeds sterke uitbreidingen in het Europoortgebied te zijner tijd aldaar verlangt een werf-outillage van formaat, waar aan de grootste schepen, die binnen kunnen lopen, het nodige onder houd kan worden gegeven. Deze uitspraak laat nog een groot aantal vragen open zoals: wanneer zal zo'n werf gereed moeten zijn; zal deze werf ook nog nieuwbouwmogelijkheden moe ten hebben; op welke plaats zal deze precies moeten komen; welke kosten zijn eraan verbonden en waar kan het benodigde kapitaal worden verkregen. Het spreekt vanzelf, dat het WF-bedrijf wat dit betreft alle aandacht op de toekomst gericht houdt. Dezerzijds zijn in samenwerking met de R.D.M. reeds geruime tijd geleden de eerste stappen gezet, zowel intern als bij collega's, bij Overheidsinstanties, enz. Recentelijk is, misschien wat eerder dan voorheen ge bruikelijk was, een en ander in de publiciteit gebracht. Door W.F. geschiedde dit op een bijeenkomst die door de reder van het aan onze werf liggende m/s „Buccleuch" werd gearrangeerd. Hier kan worden volstaan met er op te wijzen, dat een samenwerking in deze voor onze werf en voor alle andere grote Nederlandse werven van het grootste belang moet worden geacht en dat door W.F. in com binatie met de Rijn-Schelde en de N.D.S.M. met alle kracht aan een studie van dit project wordt gewerkt. Van de gemaakte voortgang zal steeds, wanneer een bereikte mijlpaal daartoe aanleiding geeft, verslag worden uitgebracht. DE DIRECTIE

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 3