BEDRIJFSSCHOOLNIEUWS Europort-tentoonstelling te Amsterdam. Op deze grote tentoonstelling, gehouden in het R.A.I.-gebouw, werd een indruk gegeven van wat er door het Nederlandse en buitenlandse bedrijfs leven ten dienste van scheepsbouw en scheep vaart wordt geproduceerd. Op een stand van de Cebosine (Centrale Bond van Scheepsbouwmeesters in Nederland) werd o.m. een model - schaal 1:10- van het achter schip van de „Westerkerk" geëxposeerd, dat gebruikt zal worden bij onze afdeling Reparatie als instructiemodel voor het demonteren van schroef en as, roer en roerkoning, en het weer monteren van deze onderdelen. Dit model werd vervaardigd in de Bedrijfsschool door leerling-scheepsmetaalbewerkers in samen werking met de leerlingdraaiers en -bankwerkers. „Wie een stukje taart?" Onder dit motto nodigde het gemeentebestuur van Vlaardingen haar ingezetenen uit om in de Raadzaal naar de verdeling van de symbolische „taart" - de gemeentebegroting - te komen luis teren. Enkele groepen 3de-jaars-leerlingen, in deze pe riode zelf druk doende het onderwerp „begroten" in zijn vele acpecten te verwerken, zijn hiervan oog- en oorgetuigen geweest. Het was een imponerende ervaring om vanaf de publieke tribune de Vlaardingse gemeenteraad zo druk bezig te zien met deze belangrijke ma terie. Contact-avond Voor de contact-avond, die deze maand gehou den werd voor de ouders van onze 130 nieuwe leerlingen, bestond zeer veel belangstelling. Nadat de Chef van de Bedrijfsschool uiteengezet had hoe er op de school gewerkt wordt en wat het uiteindelijke doel voor leerling en bedrijf is, werd een film van het Koninklijk bezoek aan onze werf getoond. Na afloop bestond er ruimschoots gelegenheid voor de ouders om kennis te maken met het lera rencorps en de school en om de geëxposeerde eerste-werkstukken te aanschouwen. Tenslotte werd nog de Kampfilm gedraaid, welke de genodigden een beeld gaf van de activiteiten in het kamp te Esbeek. Vereniging „De Technische School" Deze vereniging is gevestigd te Rotterdam. Zij hoopt in mei 1968 haar 100-jarig bestaan te her denken en wil dit gepaard doen gaan met een aantal feestelijkheden. Teneinde de kring van feestvierders zo groot mogelijk te doen zijn, ver zoekt het feest-comité iedere oud-leerling van één der Technische Scholen aangesloten bij de Ver eniging zijn naam en adres en eventueel die van zijn mede-leerlingen te willen opgeven. De Bedrijfsschool zal gaarne in deze als schakel 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 19