s 4 ~e 'sss*/ 1 SAMENWERKING if_,_h SAMENWERKING a, *K> cy oe£strud OVERLEG Cf De bedrijfsleiding heeft een verant woordelijke taak. Zij moet zorgdra gen voor een goede voortgang van de productie. Om deze te bereiken, moet zij zorgen voor goede werk plaatsen, eetgelegenheden, was- en kleedlokalen, toiletten enz. Er dient bovendien gezorgd te worden voor een goede afscherming van gevaar lijke en bewegende delen aan ma chines en voor vele andere zaken. Al deze voorzieningen kunnen een bijdrage leveren aan de voortgang van een goede en veilig uitgevoerde produktie. Dat helpt echter allemaal maar wei nig, wanneer niet alle werknemers zelf ten volle medewerken aan hun eigen veiligheid en het behoud van hun gezondheid. Er zijn honderden mensen, die tot hun eigen schade, en veelal met pijn, hebben ondervonden waartoe het verwaarlozen van de meest een voudige handelingen kan leiden. De zorg voor de persoonlijke en be drijfsveiligheid is een zaak, waar voor ieder zich uit menselijke over wegingen dient in te zetten en zijn volle medewerking moet verlenen. Meer nog dient men zich de ge dachte eigen te maken, dat alleen veilig werken goed werken is. Men moet de beveiligingen van ge vaarlijke werktuigen en de persoon- maar fc. lijke beschuttingsmiddelen op de juiste wijze gebruiken en door zin voor orde en netheid een goede hygiënische toestand in het bedrijf helpen bevorderen. Door zo samen te werken, is er nog veel goeds te bereiken, ledereen werkt dan mee de bedrijfsveiligheid zo hoog mogelijk op te voeren. Wanneer wij aldus handelen, tonen wij gemeenschapsmensen te zijn, met begrip voor het gevolg van on gevallen die ons zouden kunnen overkomen. Bedenk: „Veiligheid voor het bedrijf is Veiligheid voor het gezin!" A. P. AUTO-HOBBYCLUB In navolging van een prijzenswaardig initiatief bij andere ondernemingen is er nagegaan of er bij ons bedrijf ook gekomen kan worden tot oprich ting van een auto-hobbyclub. De bedoeling van deze auto-hobbyclub is, dat er gelegenheid geschapen wordt om onderhouds werkzaamheden en kleine reparaties te verrichten aan eigen auto's. Op basis van een daartoe opge maakte begroting en een aantal in concept op gestelde regels is de directie bereid haar me dewerking te verlenen door het beschikbaar stel len van een gebouwtje, waarin aansluiting voor stroom, lucht en water aangebracht zal worden. Tevens zal dit gebouwtje op bepaalde voorwaar den van een hefbrug, doorsmeerapparaat, etc. worden voorzien. Het Hoofdbestuur van de Personeelsvereniging zou gaarne weten of voor het bovenstaande be langstelling bestaat en of er personen te vinden zijn, die de leiding van een dergelijke afdeling van de Personeelsvereniging op zich willen ne men. Gaarne via onderstaande strook berichten aan de secretaris, de heer J. Aarnoudse, afd. Reparatie. Ondergetekende Afdeling heeft interesse voor de auto-hobbyclub. (handtekening) 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 21