Op maandag 13 november j.l. werd door Scheepsbouwbelan- gen N.V. een persconferentie ge houden, gedurende welke aan de journalisten een toelichting werd uitgereikt. Hoewel de pers reeds veel aan dacht aan dit diepdrijvend boor eiland besteedde, meent de re dactie van het Wiiton-Fijenoord Nieuws er goed aan te doen ge noemde toelichting ten behoeve van onze lezers over te nemen. Scheepsbouwbelangen N.V. is een beheermaat schappij, die een fonds beheert dat toebehoort aan haar aandeelhouders, een achttal Nederland se scheepsbouwbedrijven, nl.: Van der Giessen - De Noord N.V., N.V. Werf Gusto v/h Firma A. F. Smulders, Nederlandsche Dok en Scheepsbouw Mij. v.o.f., De Rotterdamsche Droogdok Mij. N.V., N.V. Koninklijke Mij. "De Schelde", J. K. Smit's Scheepswerven N.V.. Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. N.V., Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. Scheepsbouwbelangen gebruikt haar fonds voor het dienen van de gemeenschappelijke belangen van haar aandeelhouders. Toen de vondst van het aardgasveld in Gronin gen de aandacht van de internationale oliewereld trok naar het nabijgelegen continentale plat on der de Noordzee, openden zich mogelijkheden voor de ontwikkeling van een geheel nieuwe be drijvigheid nabij onze kust. Men had het voor beeld voor ogen van de Golf van Mexico, waar de Amerikanen deze nieuwe offshore-industrie tot ontwikkeling hadden gebracht. Gedachtig aan de grote inspanning, die de Ame rikanen zich hadden moeten getroosten om hun offshore bedrijvigheid op gang te brengen en aan het grote risico, dat zij daarbij hadden moe ten aanvaarden, groeide hier het besef, dat een bundeling van Nederlandse belangen op dit ter rein gewenst was. Scheepsbouwbelangen, de Algemene Bank Ne derland, de Amsterdam-Rotterdam Bank en de Nationale Investeringsbank gingen 8 oktober 1964 over tot de oprichting van de Stichting Noordzee Mijnbouw, die werd opengesteld voor toetreding van alle Nederlandse ondernemingen, 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 6