De heer Van der Vorm overhandigt een geschenk aan Mevrouw Card. gegaan ons een kans te geven om te bewijzen, dat het veel goedkoper is schepen te bestel len en te bouwen per dozijn!" De naam van het nieuwe schip vond hij goed gekozen. Immers, Rotterdam is een levendige en drukke stad met een zeer grote haven, die een belangrijk aan deel heeft in ons bestaan. "En dat wij op een goed boekjaar kunnen terugzien, is voor een groot deel te danken aan het feit, dat Wilton-Fijenoord in de omgeving van Rotterdam is ge situeerd. Het jaar 1967 is beter geweest dan 1966 en zelfs boven onze verwachtingen. Dankzij de Rotterdamse haven heb ik ver trouwen in de toekomst. Maar er moet voor gevochten worden". Ook bracht hij het belang van Europoort nog even ter sprake. Daar zullen in de toekomst de grootste zeeschepen moeten worden ontvangen. Dan zullen er dok-, onderhouds- en reparatie faciliteiten moeten zijn en wel dicht ibfj de plaats, waar deze schepen gelost moeten worden. En om dit snel voor elkaar te krijgen, zal WF haar aandeel le veren, maar samenwerking tus sen diverse werven is daarbij een noodzakelijkheid. ,,De heer Keyzer, onder wiens leiding een studie van de scheepsbouw in Nederland heeft plaats gehad, is momenteel in ons midden. De noodzake lijke samenwerking zal offers vragen, maar ze zal haar vruch ten afwerpen en bewijzen, dat er voor velen een toekomst is ver zekerd". En sprekend over de toekomst, wees de heer Van der Vorm er op, dat wij in een vrije wereld leven, waartoe de Verenigde Staten veel hebben bijgedragen. Vervolgens schonk hij Mrs. Card een bijzonder fraaie ring en be dankte hij Mr. Mingay voor de opdracht voor de bouw van de „Texaco Rotterdam". De heer Mingay hield een korte toespraak, waarin hij wees op de eerste blokkade van het Suez- kanaal. „Die heeft er toen toe bijgedragen, dat grotere tankers in de vaart kwamen, die om De Kaap gingen varen. Dat zijn tan kers voor het vervoer van ruwe olie. Maar een product carrier als deze is bestemd voor het vervoer van hoogwaardige olie producten, die van Noord-Europa De heer J. I. Mingay, vice-president Marine Department van Texaco, tijdens zijn speech. Ook van de heer Mingay mocht Mevrouw Card een geschenk in ontvangst nemen. 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 6