naar alle delen van de wereld getransporteerd zullen worden". Hij schonk de doopster een mooie armband. Mevrouw Card zei: „The chris tening has thrilled me". (De doop heeft me ontroerd). „Ik ben zo gelukkig hier te mogen zijn. Het is geweldig. Ik ben trots op dit schip en ik breng er graag een toast op uit. Het was werkelijk een eer voor mij het te mogen dopen. Het is één van de mooi ste dingen, die ik in mijn leven heb meegemaakt". Nu iets over de „Texaco Rotter dam" zelf. Zoals opgemerkt: het is een product carrier, die af gewerkte olie-producten gaat vervoeren. Dus geen ruwe olie. Een product carrier en een ge wone tanker zou je a.h.w. kun nen vergelijken met een Arabi sche volbloed en een karre- paard. En iemand van het Planbureau zei eens: Het is eigenlijk een grote parlevinker, die de pro ducten van de raffinaderijen naar de klant brengt: en wel ver schillende soorten tegelijk. De 22.200 dwt metende „Texaco Rotterdam" is een enkelschroef- schip met turbine-aandrijving. De brug bevindt zich op het ach terschip, terwijl de „neus" wordt gevormd door een bulbsteven. De tanker telt 22 tanks, be schermd door een laag dimet- coat. De producten, die vervoerd kunnen worden, zijn o.a.: diesel olie, stookolie, olie met laag zwavelgehalte, propyleen tetra- meer, propyleen trimeer, di-iso- butyleen, cyclohexaan, tolueen, benzine, paraffine-soorten. Mevrouw Annon M Card tussen onze president-commissaris, de heer Mr. J. Oyevaar en de heer ir O. J. van der Vorm. Ook zijne Excellentie M. J. Keyzer (rechts), Staatssecretaris van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, gaf blijk van zijn belangstelling. De burgemeester van Schiedam met zijn echtgenote in gesprek met de Commissaris van Politie Schiedam. 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 7