Zilveren Bronswerk-Fijenoord camera als wisselprijs beschikbaar gesteld Ir A. Meijer opende expositie tien jaar fotoclub. Een druk op de knop betekende 8 december jl. de start van de expositie van tien jaar Foto club Bronswerk-Fijenoord, Ir A. Meijer, directeur van Bronswerk- Fijenoord en lid van de Raad van Bestuur van Wilton-Fijenoord- Bronswerk, verrichtte de hande ling en de ruim zestig aanwezi gen in de Amaf kantine zagen hoe de in de kantine opgebouw de expositieruimte opeens hel werd verlicht. In zijn openingswoord memo reerde de heer Meijer dat er drie soorten jubilea zijn: jubilea van personeelsleden, bedrijfs- jubilea en jubilea van clubs en verenigingen binnen het bedrijf. Die laatste groep is daarom zo belangrijk voor een directie, om dat het bestaan ervan duidt op een band en op een mogelijk heid tot ontspanning. „Bovendien", aldus de heer Meijer, „ben ik zelf een enthou siast amateurfotograaf en bij zonder geïnteresseerd in de fo tografie. Ik complimenteer der halve de jubilaris van harte en wil daaraan nog een stoffelijk blijk van waardering toevoegen. Wij hebben na gezamenlijk over leg besloten een zilveren Brons werk-Fijenoord camera als wis selprijs beschikbaar te stellen voor de beste fotografische pres tatie die jaarlijks binnen Wilton- Fijenoord-Bronswerk wordt ge leverd." Al in het begin legde de Foto club Bronswerk-Fijenoord een aantal contacten o.a. met de fotokring Eemland. Met deze zustervereniging is de verstand houding nog altijd prima. Reeds in september trad de fotoclub toe tot de Bond van Nederland se Amateur Fotografen Vereni gingen. Dit lidmaatschap had tot resultaat dat door bv. 'rondreis- collecties' kennis kon worden genomen van de ervaring van anderen. In het begin concentreerde zich de aandacht vooral rond de tech niek van het fotograferen. Met name de cursus Filmontwikkelen is een succes geweest. Een an dere activiteit vormde het bou wen van vergrotingsapparaten. In totaal zijn er zestien gefabri ceerd, die vooral in de begin jaren van pas zijn gekomen. De laatste jaren ligt het accent op de kwaliteit van de foto's. Een duidelijke vooruitgang in het peil van de amateurfotogra fen is te bespeuren, wat op de expositie eens te meer is gede monstreerd. Gaarne betuigen wij hiermede onze erkentelijkheid voor de vele goede wensen, die wij ter gelegenheid van de jaarwisseling van het personeel en oud-werknemers mochten ontvangen. 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 9