OFFICIËLE MEDEDELINGEN ten. Deze branderaggregaten zijn uitgerust met de semi-automatische branderhoogteverstelling "Motostaat". Hiermede is het mogelijk de juiste afstand van de brander t.o.v. de plaat in te ste1- len, vanaf het bedieningspaneel. De op transistors werkende Coördinaten-bestu ring zorgt er voor, dat de beide motoren voor de aandrijving van de kruiswagen gedurende het af tasten van de lijn met constante snelheid blijven lopen. De werkwijze van de Transistomaat foto-elec- trische besturing is als volgt: De lijn van de tekening (0.4 - 0.8 mm) wordt via een optiek en belichtings-inrichting op een tril lend aftastsysteem overgebracht. Wanneer de lijn zich links of rechts van het mid delpunt van het trillende systeem bevindt, wordt voor een onmiddellijke correctie gezorgd, door een gestuurde vermogenstransistor. De nauwkeurigheid van aftasten is 0.1 mm. De te noemen voordelen t.o.v. de machines type „Novarex" zijn: a compensatie van de snijvoeg-breedte. b. potloodtekeningen mogelijk. c. automatisch stoppen van de machine bij on derbreking van de lijn. d. besturing vrijwel ongevoelig voor vals licht. e. automatisch zoeken van de lijn, die dan ver der wordt gevolgd. f. volledig werkend op transistors, dus geen voorwarmtijden meer. g. door aandrijving met krachtige coördinaten motoren, speelt het gewicht van de machine geen rol. h vrij overzicht op en geen beschadiging van de tekeningen. Daarnaast werd de Novarex III met fotomaat- besturing naar de Scheepsbouwloods overge plaatst in verband met speciaal en zwaar werk. De Novarex VI werd naar de Werf Rotterdam ver plaatst, waar deze machine inmiddels heeft be wezen in een grote behoefte te voorzien. De No varex V werd na 17 trouwe dienstjaren gesloopt. Inmiddels werd door de Directie besloten tot aan schaffing over te gaan van brandsnijmachine type Telerex, waarmede dus het zgn. 1 10 brand- snijden op onze werf zal worden ingevoerd. In een volgend nummer zullen wij nader op deze zeer moderne en belangrijke machine terug komen. afd. Nieuwbouw-Outillage. BELANGRIJKE OPDRACHT VOOR AARDGAS SERVICE N.V. Voor de capaciteitsuitbreiding van de raffinaderij in Pernis heeft Aardgas Service N.V. te Schie dam van Chevron Petroleum Maatschappij (Ne derland) N.V. opdracht ontvangen voor de engi neering van de uitbreiding en wijziging van een tankpark en utilities (nutsvoorzieningen) als stoom, lucht en koelwater. Met het project is in totaal een bedrag van circa 35 miljoen gulden gemoeid. Het project maakt deel uit van het uitbreidingsplan voor de Pernis raffinaderij, waarvan de totale kosten circa 200.0Ö0.000 zullen bedragen. De wijziging van het tankpark omvat het verho gen van circa 11 opslagtanks van 9,5 tot onge veer 14,5 meter, het plaatsen van circa 12 nieu we tanks en 2 bolreservoirs voor propaangas, alsmede het geschikt maken van een der aanleg steigers voor het laden en bevoorraden van tan kers tot 45.000 ton. De opdracht betreft voorts de herziening van de bestemming van diverse tanks. De wijziging van het tankpark moet zonder stoornis van de productie plaats hebben, waar door een grote mate van coördinatie van de werk zaamheden is vereist. In verband hiermede zal Aardgas Service N.V. tevens voor de netwerk planning zorgdragen. Verwacht wordt, dat de uitbreiding van de raffi naderij in de eerste helft van 1969 gereed zal zijn. Bestellingen hiervoor zullen zoveel mogelijk bij Nederlandse ondernemingen worden geplaatst. Aardgas Service N.V., Schiedam is een algemeen ingenieursbureau o.a. voor de petrochemische industrie, dat in november 1964 is opgericht. Zij is een dochteronderneming van Wilton-Fijenoord- Bronswerk N.V. te Schiedam en Bechtel Inter national Corporation te San Francisco. Aktiviteiten van Aardgas Service N.V. omvatten: In het Botlekgebied het ontwerpen en aanleggen van een hogedruk zuurstof en stikstof distributie systeem met meet- en regelstations, alsmede van transportleidingen voor olieproducten, het ont werpen van de electrische installaties en de in strumentatie van tankparken. Daarnaast heeft Aardgas Service N.V. in het Ant werpse havengebied een uitgebreid distributienet 8

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 10