Bedrijfsschool-nieuws BEDRIJFSSCHOOL EN MAMMOETWET Als in augustus de Nederlandse schoolleerling weer de schooldeur binnen gaat dan is er ogen schijnlijk niets veranderd. Hij zal er ook in het begin niet veel van merken, maar toch is alles wezenlijk verschillend met de situatie van vóór de vakantie. Op 1 augustus 1968 namelijk treedt de Mammoet wet in werking en dit zal op het gehele patroon van ons onderwijs zijn stempel drukken. Houdt dit ook wijzigingen in voor onze Bedrijfs- school? Voor zover ons bekend is, zal dit niet het geval zijn. Wij zullen dus onze deuren openzetten voor al die jongens die 14 jaar en ouder zijn en die hun toekomst zien in de techniek. Wij kennen op onze school 2-jarige en 3-jarige cursussen. In het algemeen kunnen we stellen, dat de gedi plomeerde L.T.S.-leerling direkt in het tweede leerjaar van zijn vakkeuze komt. Hij immers heeft op de L.T.S. de noodzakelijke basiskennis opgedaan en na de nodige excursies en informatie van school en thuis kiest hij nu een vak. Hij krijgt dan de mogelijkheid om zich in een 2-jarige cursus te bekwamen in de gekozen vak richting. Ook voor de leerling, die van de U.L.O. of V.G.L.O. komt, zijn er alle mogelijkheden om zich technisch te bekwamen. Deze leerlingen komen in het Voorbereidend Leerjaar en worden in 1 jaar voorbereid op hun vakkeuze. In dit jaar worden deze jongens gecon fronteerd met plaatwerken, bankwerken en han denarbeid. En aan het einde van dat jaar kunnen zij kiezen welke richting zij nu definitief willen volgen en waarin zij over 2 jaar gediplomeerd hopen te worden. Bij elkaar dus: 1 voorbereidend leerjaar 2 gerichte studiejaren maakt een 3-jarige cursus. Tijdens de gehele opleidingsduur wordt het prak tisch werken elke week begeleid met de tech- nisch-theoretische vakken, het algemeen vormend onderwijs en sport en zwemmen. Wij nodigen de ouders onder de W.F.-employé's uit, die zoons hebben van 14 jaar en ouder, om contakt op te nemen met de Chef van de Bedrijfs- 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 14