in het ontwikkelingsstadium verkeerde. De bediening van deze machine geschiedde door 1 man, die alleen hulp kreeg bij het op- en afleg gen van de platen. Door het toenemend aantal nieuwbouw-orders, waarbij de geklonken constructie steeds meer werd vervangen door laswerk, werd door de Directie het besluit genomen een Lashal te bou wen en daarnaast de indeling van de Scheeps- bouwloods te herzien. Diverse verouderde machines werden afgevoerd, terwijl 5 kleine vaste brandsnijmachines werden geconcentreerd aan de Noordzijde van de A-hal. In 1952 werd deze herindeling gerealiseerd. In verband met de bouw van geheel gelaste plaatsecties deed in 1953 wederom een nieuwe grote vaste brandsnijmachine haar intrede in de Scheepsbouwloods, nl. de Magnaat (P.S.R.) voor het gelijktijdig parallel snijden van de lasnaden aan beide zijden van rechte platen en het ver vaardigen van rechte plaatstroken. De omzet in tonnen staal nam nog steeds toe, (1954, '55 en '56 waren de topjaren voor onze werf) zodat opnieuw maatregelen genomen moesten worden om meer ruimte voor nieuwbouw en repa ratie te verkrijgen. Hiertoe werd o.a. de afdeling Ketelmakerij naar de Oostzijde van de werf verplaatst. Verder wer den nagenoeg alle werkzaamheden, die met de uitrusting van het schip te maken hebben, naar de Plaatwerkerij overgebracht. De 5 kleine brandsnijmachines werden in ver band hiermede eveneens naar een speciaal afge scheiden gedeelte van de Plaatwerkerij overge zet, waarin het snijwerk voor de Fitterij, Plaat werkerij, Machinefabriek, Scheepsbouw en Werf Rotterdam werd vervaardigd. Tegelijk met deze verplaatsing in 1956 werd nog een 6e machine voor dit uitrustingswerk aange schaft. Dit werd de eerste machine in ons bedrijf, die van een foto-electrische besturing was voorzien. Door de toenemende serie-grootte en afmetingen van de te snijden werkstukken viel de keuze op de Novarex VI. Van deze machine valt verder nog te vermelden, dat zij is uitgerust met 6 met de Brandsnijmachine Suprarex "SM" 30 A 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 8