JUBILEA De heer C. H. Meeuwisse heet de jubilarissen en hun echtge noten van harte welkom op deze bijzondere dag. Hij vestigt de aandacht op het feit, dat er van daag 8 jubilarissen zijn met 40 dienstjaren en 7 jubilarisen met een 25-jarig dienstverband. Voor allen, aldus de heer Meeuwisse, is dit een gedenk waardige dag, want onwillekeu rig zullen de ,,40-jarigen" terug denken aan het jaar 1928 en de ,,25-jarigen" aan het jaar 1943, de data waarop zij respectieve lijk bij onze onderneming in dienst traden. 1928: 9 a 10 jaar na het einde van de eerste wereldoorlog. De wereld-economie had zich weer hersteld van de aangerichte ver woestingen en niets duidde nog op de grote malaise die eind 1929 zijn intrede zou gaan doen. De jubilarissen hebben deze pe riode in dit bedrijf doorstaan, de periode 1930-1936 zal voor hen echter ongetwijfeld een zeer moeilijke tijd zijn geweest. Er braken toen weer enige jaren aan van betrekkelijk herstel doch reeds in 1940 brak de hel van de tweede wereldoorlog los. U hebt, vervolgt de heer Meeuwisse, ook deze tijd door gemaakt in dit bedrijf en geluk kig zullen de betere naoorlogse jaren uw bittere herinneringen aan die tijd wat hebben ver vaagd. De jubilarissen met 25-dienstja- ren deden hun intrede in ons be drijf juist in het dieptepunt van de tweede wereldoorlog en het moeten bijzonder persoonlijke omstandigheden zijn geweest die u toen hier brachten. Uw herinneringen zijn ongetwijfeld ook beïnvloed door deze schok kende tijd maar toch hebt u mijns inziens het grote voorrecht dat bijna uw gehele dienstver band hier met het grote herstel werk van de Nederlandse in dustrie en economie samenvalt. U hebt aan deze wederopbouw van dit mooie bedrijf een zeer groot aandeel gehad en meer nog, dank zij uw inzet is het ge lukt ons bedrijf verder uit te bou wen en te moderniseren tot wat het nu is, een organisatie met De gedecoreerden met hun echtgenoten. 9 M

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 13