Bouwnummer 797 uw taak hebben kunnen volbren gen, die ik zo even heb trachten te schetsen. In uw diensttijd hebt u, zoals ieder van ons, tijden van opgang en neergang gekend, momenten van vreugde en van teleurstelling. Het is de grote ver dienste van u dames geweest dat u uw mannen, wanneer ze met hun problemen geladen ge prikkeld thuiskwamen, wist op te vangen en uiteindelijk weer in goede banen te leiden, zodat ze hun taak weer naar behoren konden vervullen. Dit is zeker geen sinecure geweest. Mogen wij u vandaag ook hiervoor be danken. Na de persoonlijke toespraken geeft de heer Meeuwisse het woord aan de Burgemeester van Schiedam, de heer H. Roelfsema. „Het verheugt mij ten zeerste dat ik vanmorgen de gelegen heid krijg om ook een ogenblikje in uw midden het woord te mo gen voeren. Een aantal jubila rissen viert vandaag feest en allerlei vaktechnische eigen schappen en bekwaamheden zijn in het volle licht geplaatst. En ook bij de vertegenwoordiger van de Overheid hebben de 40-jarige jubilarissen aandacht gekregen. Ik acht het een voorrecht om op verre afstand aan die jubila rissen iets te mogen zeggen. Ik heb getracht mij op die afstand in het levenspad van de jubila rissen te verdiepen. Dat lukt ech ter maar ten dele, want hoe wil len wij ooit de andere mens he lemaal leren kennen? Toch zie ik, in het algemeen ge sproken, voor mij een aantal jonge mensen, die in 1928 een baan zoeken en die in het zoe ken hiervan en daarna in hun werk een stuk maatschappelijke zekerheid zoeken en die 40 jaar geleden wilden proberen om in die arbeid het eigen talent tot ontplooiing te brengen. Tot die mensen behoren de heren G. Egberts; J. van Elsacker; F. A. Haring; J. W. Maissan; M. Schroot en C. G. Spiering. U hebt een prestatie geleverd en u hebt zich ontplooid. Veertig jaar is lang en toch vliegt die tijd voorbij. Er is veel gebeurd dat u heeft beroerd bij uw stu die, u heeft kameraadschap on dervonden en promotie gemaakt. U hebt de bloei meegemaakt van een mooi bedrijf. U hebt ook te leurstellingen gehad, ogenblik ken van verdriet en ook ogen blikken, dat u meeleefde met de zorgen van het bedrijf. Het is als een dia uit uw eigen levens school. Ik zie het als een bakje met dia's van ieder leven. Om u nu van mijn kant te doen ge voelen, dat ik mij in uw bakje met dia's en kleurenfoto's heb verdiept, heb ik getracht uit elk van uw bakjes er één uit te ha len, die mij in het bijzonder heeft getroffen." Nadat de Burgemeester op deze beeldende wijze het leven van deze jubilarissen heeft belicht, gaat hij over tot het uitreiken van de medailles verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De heer Meeuwisse dankt hierna de Burgemeester voor zijn komst - ondanks zijn drukke be zigheden - en in het bijzonder voor de wijze, waarop de heer Roelfsema de jubilarissen heeft gecomplimenteerd. Een kopje koffie breekt tenslotte de spanning en de emoties van deze toch wel bijzondere jubi leumviering. Y. D. Op 15 maart jl. werd in het zuidelijk deel van ons bouwdok de kiel gelegd voor bouwnummer 797. Aan de andere zijde van het dok ziet men het zusterschip, bouw nummer 796, in aanbouw. 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 15