onveilicheid! opgeruimd f staat netjes viel op zijn linker voet. Blauwe nagel en contusie linker 1e teen. Getroffene bleek wel veiligheids schoenen te bezitten, maar gun de zich niet de tijd deze aan te trekken toen hij op z'n werk kwam. (5) Getroffene was op weg naar zijn werk en liep een open dek- gedeelte in en viel in een ruim. Hersenschudding en wond sche del. Ter plaatse ontbrak de af scherming. Veiligheid weg, weg veiligheid! Zo, hier kunnen we het wel weer bij laten. Deze ongevallen laten u voldoende zien, dat wij zelf in heel veel gevallen in staat zijn om letsels voor ande ren en onszelf te voorkomen. Wij zijn allen in staat een be paalde verantwoordelijkheid te dragen, van hoog tot laag. (6) Laat dan iedereen, in het belang van onze gehele be- drijfsgemeenschap en onze ge zinnen, doen of nalaten wat past in het raam der veiligheid. A. P. BEDRIJFSVEILIGHEIDSBEURS Van 27 t/m 30 mei a.s. organi seert het „Veiligheidsinstituut" in de Noordhal van het R.A.I.- gebouw te Amsterdam, de ze vende Bedrijfsveiligheidsbeurs. Op diverse beurzen in ons land kan men moeilijk iets vinden op het speciale gebied van de veiligheidstechniek en bedrijfs- hygiëne, zoals: persoonlijke be schuttingsmiddelen, veilige ge reedschappen en machines en beveiligingen daarvoor, beveili ging en veilige apparatuur voor gecomprimeerde gassen, waar- schuwings- en markeringsmid delen, veilige electrische appa raten en verlichtingsapparatuur, transportmateriaal, bedrijfshy- giëne en inrichting van bedrijfs ruimten, E.H.B.O.-materiaal, enz. enz. Dit en veel meer kunt u zien op deze Bedrijfsveiligheidsbeurs 1968. U krijgt hier een overzicht over het gehele terrein der bedrijfs veiligheid en -hygiëne, zoals hierboven opgesomd. U kunt kennisnemen en verge lijken, en desgewenst in de voorlichtingsstands uw mening toetsen. A-p- IDEEËNBUS Sinds de herrijzing van de ideeënbus heeft de ideeënbus commissie al veel besprekingen gehouden over in omloop zijn de ideeën. De commissie heeft daarbij mogen constateren, dat een aantal van onze medewer kers de weg naar de ideeënbus weet te vinden en er ook ge bruik van maakt. In drie jaar tijd is dan ook in totaal een bedrag van 6.145,— aan pre mies uitgekeerd. Dit is verheu gend, maar wat ons betreft mag dit voor 1968 gerust een be drag worden van 5 cijfers voor de komma, maar dan moeten er meer ideeën binnenkomen. Wantwelke taak u ook in ons bedrijf verricht, in dat op zicht wordt er op u gerekend! Voor het werk, dat door u wordt gedaan, bent u immers deskun dig, daar staat u het dichtste bij. Dat betekent, dat u vaak zaken waarneemt, die een an der niet ziet of opmerkt. Wat u kunt doen, wanneer u iets ziet dat eigenlijk op een ge heel andere manier gedaan kan worden? 14

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 16