IJK Maak er een ideetje van. Stop dat idee in de busen wie weet; wanneer het idee wordt toegepast, zit er voor u een be loning aan vast. Uw idee komt misschien ten nutte van het ge hele bedrijf. Misschien is uw idee geld waard!! A. P. GEEF ZE DE RUIMTE PUNTEN VAN BELANG. Inhalen eist afstand. Kruip niet te dicht achter een vrachtwagen als u wilt gaan inhalen. De vrachtwagenchauf feur kan u dan niet zien. De kans, dat hij ook gaat inhalen, is niet denkbeeldig. Begin uw inhaalmanoeuvre op flinke afstand. De vrachtwagen chauffeur vóór u kan dan in zijn spiegel zien, dat u er aan komt. Geef ze de ruimte. Ook vrachtwagens moeten een zodanige afstand houden, dat andere auto's kunnen invoegen. (Buiten de bebouwde kom is 50 meter zelfs verplicht). Snijden levensgevaarlijk. Een vrachtwagen „snijden" is levensgevaarlijk. U dwingt de chauffeur op zijn rem te gaan staan. Voor hem levert dat extra problemen op: verhoogde slip kans; de lading kan gaan schui ven. Veel veiliger. Probeer als bestuurder van een personenauto nooit met alle ge weld vanaf een invoegstrook nog vóór een vrachtwagen op de autosnelweg te komen. U kunt er niet op rekenen, dat die vrachtwagen voor u opzij gaat. Laat hem voorgaan. Veel vei liger Vrachtwagens in de stad. Wees als bestuurder van een vrachtauto bijzonder oplettend bij het afslaan in verband met de mogelijkheid, dat fietsers en bromfietsers zich klem rijden. Neem bij het wegrijden maatre gelen om te voorkomen, dat spe lende kinderen onder de vracht auto raken. Spiegels. Wie goed en veilig wil rijden, kijkt heel veel in de buitenspie gels. Zorg dat ze goed staan om een maximaal zicht naar achteren en langs de wagen te geven. Houd ze schoon en blijf niet rijden met verweerde of gebarsten spiegels. Dankbrief van het Kon. Wilhelmina-Fonds aan W.F. Het bedrag dat wij dit jaar hebben overgemaakt aan het Koningin- Wilhelmina-Fonds bedraagt 2.700,02. Dat is practisch hetzelfde be drag als verleden jaar. Het is verkregen door de wekelijkse inhou dingen van één cent op de inkomens van WF-werknemers. De Nederlandse Vereniging tot Steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding heeft door middel van een brief als volgt gereageerd: Het is ons een behoefte u voor deze gift onze oprechte dank te betuigen. De ontwikkeling van het werk van de kankerbestrijding is zodanig, dat hiermede ook in de naaste toekomst grote bedragen zijn ge moeid. Destemeer verheugt het ons, dat wij van u daadwerkelijke medewerking mogen ontvangen. Wij zijn niet alleen dankbaar voor de zeer belangrijke bijdrage in geld, maar ook voor het daarmede getoonde besef, dat het probleem van de kanker moet worden aan gepakt als deel van een en dezelfde taak voor ons allen: het leven levenswaardiger te maken. Slechts op deze wijze kan de strijd tegen de kanker tot een goed einde worden geleid. Met vriendelijke groeten verblijven wij, hoogachtend, w.g. Nederlandse Vereniging tot Steun aan het Koningin Wilhelmina-Fonds voor de kankerbestrijding W. F. Ridder van Rappard, directeur. DE VRACHTWAGEN IN HET VERKEER Rijd niet te dicht achter een vrachtwagen als u gaat inhalen. De vrachtwagen chauffeur kan u' dan niet zien. De kans dat hij ook gaat inhalen is groot. Begin uw inhaal - manoeuvre op flinke afstand. De vrachtwagen chauffeur vóór u kan dan in zijn spiegel zien dat u er aan komt. Bovendien is uw snelheid groter. INHALEN EIST AFSTAND I 15

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 17