Bedrijfsschool in vol bedrijf 4 mei 1968 Hoewel wij vermoeden, dat deze aankondiging geen nieuws meer voor u betekent, nadat u de constructie aan de Vlaardingerdijk heeft zien groeien, die de leerlingen daar oprichtten, willen wij u toch mededelen, wat u allemaal op zater dag 4 mei kunt zien op onze Bedrijfsschool. In de eerste plaats ziet u de gehele school in werking, wat betekent, dat de ouders van onze leerlingen hun zoon aan het werk kunnen zien en dat ouders, die nog niet precies weten, wat hun zoon voor loopbaan gaat kiezen, een tien tal beroepen a.h.w. voorgeschoteld krijgt. Hier bij komt nog, dat ouders en zoon deskundig worden voorgelicht. U kunt de studieboeken, die de leerlingen gebruiken, bekijken en u kunt zich op de hoogte stellen van de sportlessen. Ook te kenlessen en lessen van de Meet-cursus zullen voor de belangstellenden te volgen zijn. Als u dan wat afstand wilt nemen van al die op gedane indrukken, wordt u in onze kantine een kopje koffie geoffreerd. Hierna wordt u in staat gesteld de onderneming te bezichtigen per opstapwagen en als u het W.F.-journaal 1967 nog niet gezien heeft, dan kan die wens ook nog vervuld worden. Kortom, alle ouders van onze leerlingen, ouders van adspirant-leerlingen en belangstellenden van onze onderneming en een ieder, die de Bedrijfs school van binnen wil zien, wordt bij deze vrien delijk uitgenodigd voor een bezoek. De bedrijfsschool in vol bedrijf op zaterdag 4 mei a.s. van 9.00 uur - 12.00 uur. NATIONALE BEROEPEN MANIFESTATIE. In Utrecht is in het begin van deze maand de Nationale Beroepen Manifestatie gehouden. Men hoopt met deze manifestatie de beroepsopleiding te bevorderen en een aanschouwelijk beeld van de mogelijkheden op het gebied van de beroeps opleiding te geven. Het hoogtepunt hiervan is de demonstratie van het persoonlijk vakmanschap. Via de verschillende leerlingstelsels ontmoeten een paar honderd jonge vaklieden elkaar in een De directeur-generaal van het Min. van Econ. Zaken overhandigt de gouden plak aan Henny de Gids. Uit handen van de Heer Gomes ontvangt Henny de Gids een boek. strijd van het vakmanschap in liefst 46 beroepen. De best geplaatste ontvangt een „gouden" plak met een oorkonde en de tweede prijs bestaat uit een „zilveren" plak met oorkonde. Door bemiddeling van de Stichting Bemetel heeft W.F. meegedaan in het vak Scheepsbouw (staal). De oud-leerling Henny de Gids (nu werkzaam in de Reparatie bij de heer Van Berkel) moest het in zijn sector opnemen tegen de kandidaten van Verolme, Gusto en De Schelde. Deze vakwed strijd, die drie dagen duurde, is een echte wed strijd geworden en het is voor de jury geen ge makkelijke taak geweest de winnaar aan te wij zen. Toen dan ook zaterdag 6 april de directeur- generaal van het Ministerie van Economische 16

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 18